مکث

مکث طولانی ما را ترکاندند

نخستین حرف: سلام

قبل از تحریر : تصمیم نداشتم تا 25 بهمن مکث رو به روز کنم اما یک اتفاق ناگهانی من رو وادار کرد تا کمی زودتر سراغ مکث بیام. اگرچه در تمام این مدت کامنت ها را چک می کردم و از نهایت لطف همه شما دوستان خوبم آگاه و ممنون هستم.

این نخستین بار نیست که اینجا که من زندگی می کنم به وعده ها وفا نمی شود. هزار و یک دلیل هم می تواند داشته باشد تمام این بی وفایی ها و بد قولی ها که من اسمشان را می گذارم بی مسوولیتی. از جانب هرکسی که می خواهد باشد. دوست و آشنا ، وزیر و وکیل ، همسایه و فامیل این روزها بدقولی را مرام خود می دانند و تخطی از آن را یک شاهکار هنری و اخلاقی. اگر کسی خوش قول باشد انگار که آپولو هوا کرده باشد ؛ ماجرای کنسل شدن کنکور آزمایشی جهاد دانشگاهی هم مصداقی از همین بدقولی های معمول است.

اتفاق بزرگی نیفتاده؛ آب از آب تکان هم نخورده است. فقط کنکور آزمایشی جهاد دانشگاهی رشته علوم ارتباطات اجتماعی مورخ 11 بهمن  کنسل شده است. این برای داوطلبانی که امسال قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دارند فاجعه نیست اما به هم خوردن یک برنامه ریزی است حتی اگر به اندازه برنامه های توسعه و عمرانی یک کشور هم مهم نباشد. به هر حال ظاهرا از مدتها پیش مسوولان اجرایی این کنکور آزمایشی از تعداد پایین شرکت کنندگان در این کنکور خبر داشتند با این همه ثبت نام صورت گرفت. از یکی از دوستانم شنیدم که خود جهادی ها هم از عملکردشان در تبلیغات برای کنکور آزمایشی راضی نیستند و بر این باورند که سایر موسسه ها و آموزشگاه ها در جذب داوطلب از جهاد بهتر عمل کرده اند.

بگذریم ؛ از اینکه تا جمعه تنها چهار روز مانده و در این چهار روز هرچقدر هم که مفید باشد نمی توان در کنکور آزمایشی موسسه دیگری ثبت نام کرد بگذریم.

بگذریم ؛ که اگر اینجا ایران نبود می شد خسارت این تاخیر و کنسلی را حتی از موسسه مذکور گرفت .حالا ما باید یک فرم پر کنیم و بعد از دو هفته مبلغ ثبت نام را از موسسه پس بگیریم. از این هم بگذریم که خیلی وقت ها از نمونه های اینچنین گذشته ایم .

بعد از تحریر: داشتم به این فکر می کردم که اگر ما از روزنامه های محلی برخوردار بودیم چقدر خوب می توانستیم مشکلاتمان را به ترتیب اولویت و به نسبت اهمیت در این روزنامه ها چاپ کنیم و به این ترتیب افکار عمومی را از کوچکترین و بزرگترین و متوسط ترین اخباری که اتفاق می افتد مطلع سازیم. اما حالا فقط باید خبرهای مهم آنچنانی را در یکی دو تا روزنامه سراسری بخوانیم ؛ خبرهایی که بییشترشان به بیشتر ما ارتباطی ندارند و تنها هیاهوی بسیار برای هیچ هستند و هیچ.

   + زهرا باقری شاد ; ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٧ بهمن ۱۳۸٧
comment نظرات ()