مکث

به افتخار نصرالله خان و حامد

سلام

این سلام یک سلام متفاوت است به همه دوستانم که با مکث برای انتخاب بهترین هفت سین ها همراهی کردند. این سلام یک درود سرشار از شادی است.

تشکر از همه شما بابت جدی گرفتن ایده های مکث! و تشکر  ویژه از کرگدن، الهام و چگوارا که من رو با تهدید و ترغیب به ادامه این روند تشویق کردند.

بر اساس31 رای ، هفت سین های شماره پنج و دو به عنوان بهترین ها انتخاب شدند. نکته قابل توجه شاید این باشه که مکث در این روند به نوعی تمرین دموکراسی یا به قول فرزام عزیزم، دموقراسی دست زد و بهترین هفت سین ها رو بر اساس نظر مخاطبان انتخاب کرد.

برنده هفت سین شماره پنج : نصرالله خان هستند و برنده هفت سین شماره دو حامد عزیز.

پی نوشت یک: کرگدن ، صاحب هفت سین شماره شش تنها با اختلاف یک رای مسابقه را به حامد واگذار کرد به همین دلیل و به خاطر پیگیری های مجدانه این دوست خوبم علاوه بر  هدیه هایی که به دو برنده مسابقه تقدیم می شود یک هدیه و بهتر بگویم یک جایزه هم به کرگدن عزیزم اهدا می کنم.

پی نوشت دو: با تشکر ویژه از همه دوستانی که هفت سین های خود را بر سفره مکث چیدند دو سفره منتخب شما را در این پست برای بار دوم می نویسم.

پی نوشت سه: جهت شفاف سازی اذهان عمومی به زودی و در پی این پست با نصرالله خان و حامد درباره هدیه مورد نظر مذاکره خواهد شد.

هفت سین شماره پنج:
1- بمیرید پیش از آنکه بمیرید.
2- در آشوب زمانه چون شتر بچه نر باش که نه پشتی دارد که بنشینند و نه پستانی که بدوشند.
3- اگر در رودخانه بسر می بری باید با تمساح دوست شوی.
4- باید اهمیت در نگاه تو باشد نه درآنچه می نگری.
5- هرثانیه یک لحظه ی بی همتاست ، دنبال لحظه های فوق العاده گشتن بیهوده و اتلاف وقت است.
6- تو خود حجاب خودی ، حافظ از میان برخیز.
7- رخت ها را بکنید، آب در یک قدمی ست.

هفت سین شماره دو:

 

1-    بهتر است کمی فداکارتر باشیم. راستش باید خیلی فداکارتر باشیم ولی چون این تغییر دشوار است فعلا به اندکش بسنده کنیم.

2-     بهتر است بیشتر بخوانیم. و برای بیشتر خواندن تلاش کنیم. نه برای این که بیشتر خواندن خوب است بلکه برای این که بیشتر بیاندیشیم. اگر برای مساله ای که هستی را نابود می کند 5 روز وقت داریم می شود 4 روزش را فکر کرد و یک روز اجرا.

3-    بهتر است اندکی آرمان گرا تر باشیم. تا وقتی عمل گرا باشیم روز و روزگارمان چندان بهتر نخواهد شد.

4-    بهتر است خیال های بزرگ داشته باشیم و همت های بزرگ تا شاید به چیزهای کوچکی برسیم... و شاید اگر خوش اقبال باشیم چیزهای بزرگ.

5-    سفر کنیم. سفرهایی در روی زمین و در درون ذهن. و برای سفرهای مان کار کنیم و پول جمع کنیم و برای سفرهایمان وقت بگذاریم.

6-    وارسته باشیم. بتوانیم از کنار چیزهای بزرگ بگذریم... به هواهای کوچک تن ندهیم و به خواست های حقیر وقت باطل نکنیم.

7-    عاشق باشیم... از عشق می شود سختی را تاب آورد.با عشق می شود سر را با خیال آسوده به دار سپرد... و می شود بیستون تراش شد و می شود مثنوی ها و دیوان حافظ ها سرود... با عشق می توان از قدرت و شهرت چشم پوشید و زندگی را با همه تلخ کامی هایش زیبا دید.

 

   + زهرا باقری شاد ; ٢:٥٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٢ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()