مکث

سینمای ایران بی صدا نشود!

 

محمدرضا دلپاک از تمام همکاران صدا، اهالی خانه سینما، مسئولین سینمایی و اهالی مطبوعات برای رفع مشکل اصغر شاهوردی صدابردار آسیب‌دیده سینما درخواست همیاری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در متن یادداشت دلپاک صدابردار سینمای ایران آمده است: حدود چهار ماه پیش اصغر شاهوردی حین بازگشت از سر صحنه فیلم سینمایی "چراغی در مه" دچار سانحه شد. در این اتفاق ناگوار بازیگر این فیلم بهروز جلیلی عزیز به رحمت خدا رفت و شاهوردی به کما و هنوز هم از این حالت بیرون نیامده است.

وی ادامه می‌دهد: این یادداشت را پس از دیدار نوروزی از او و خانواده‌اش می‌نویسم و در آن از خودم سئوال می‌کنم که در این مدت طولانی برای اصغر شاهوردی چه کردم؟ مردی که هم اکنون در گوشه اتاقش خوابیده و بدون اینکه بتواند سخنی به زبان بیاورد یا بشنود یا کسی را بشناسد و تنها گاهی اوقات با چشمان باز به ما نگاه می کند، اصغر شاهوردی است.

دلپاک می‌نویسد: او همچنان تنهاست فقط با همسری که مثل پروانه دورش می‌چرخد و سری که پر از آوای فیلم‌هایی است که صدابرداری کرده؛ از "هامون" و "لیلا" و "بانو" و "پری" تا "شاید وقتی دیگر"، "خانه دوست کجاست"، "باشو غریبه کوچک"، "موج مرده"، "کیمیا" و ... "استشهادی برای خدا". از فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی تا سینمای جنگ و فیلم‌های کوتاه و مستند.

در ادامه این متن آمده: شاهوردی عضوی از خانواده سینمایی است که به عنوان سینمای اخلاقی و انسانی مشهور است و بسیاری از مردم ایران و جهان را سال‌هاست تحت تاثیر قرار داده است. ولی متاسفانه مثل اینکه هیچکدام از این پیام‌های اخلاقی و انسانی شامل حال این هنرمند آسیب‌دیده نشده و او دور از یاران سینمایی در خلوت رویاگونه اتاقش منتظر شنیدن صدای زندگی است.

شاهوردی به خانواده سینمای ایران تعلق دارد و وظیفه همه ماست هم اکنون او را دریابیم و به پاس خدمات فرهنگی و هنری او به سینمای ایران قدمی برایش برداریم. شاهوردی اولین هنرمندی نیست که در سینما دچار سانحه شده و آخرینِِ آنها هم نیست، ولی می‌تواند بهانه‌ای برای تشکیل کمیته حمایت از هنرمندان آسیب‌دیده باشد تا شاهوردی‌های بعدی تنها و بی‌حامی نمانند.

دلپاک در انتها به عنوان عضو کوچک مجموعه بزرگ سینمای ایران از تمام همکاران صدا، اهالی خانه سینما، مسئولین سینمایی و اهالی مطبوعات تقاضا کرده هر کار که می‌توانند هم اکنون انجام دهند، چون بر این باور است که قبل از اینکه شاهوردی به یاری خدا از کما بیرون بیاید، باید برایش کاری کرد تا بعد از بیدار شدنش شرمنده او نباشیم.


   + زهرا باقری شاد ; ٩:٠۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٩ فروردین ۱۳۸٧
comment نظرات ()