مکث

دار زدن لاک پشت ها در یک حرکت غیر انسانی

 

 

در خبرها خواندم که یک حرکت غیر انسانی و بعد که بیشتر خواندم متوجه شدم اینبار قربانیان یک حرکت غیر انسانی لاک پشت ها بوده اند.

اداره محیط زیست گیلان یک مرد را دستگیر کرده  که پس از آزار و اذیت لاک پشت ها آنها را به دار می آویخته است. لاک پشت هایی که وقتی می خواهند حالت تدافعی به خود بگیرند در لاکشان فرو می روند و سرشان را پنهان می کنند.

خیلی متاسف شدم از اینکه بالاخره لاک پشت ها هم به گروه قربانیان انسان ها پیوستند و دیگر  فرزندان ما پیش فرزندان لاک پشت ها هم آبرو نخواهند داشت. اگر تا به حال فقط خرس ها و پلنگ ها و موش ها و گربه ها از ما می ترسیدند از این به بعد لاک پشت ها هم از ما فرار خواهند کرد.

وقتی این شعر فریدون مشیری را  مرور می کنم که : بشر دوباره به جنگل پناه خواهد برد.... فکر می کنم آیا جنگل دوباره برای بشر جایی خواهد داشت؟ آن وقت اگر انسان به جنگل پناه ببرد خرگوش ها و خرس ها و لاک پشت ها به کجا پناه ببرند از شر این اشرف مخلوقات؟

تصور دار زدن لاک پشت ها برایم یک تصور غیرممکن است... شما می توانید تصور کنید که یک انسان چطوری 200 تا 300 لاک پشت را به دار آویخته است؟ دست کم می توانید شیوه این نوع آزار و اذیت را حدس بزنید؟

شما اگر می خواستید لاک پشتی را دار بزنید اول چه کار می کردید؟ طناب را دور گردن خودتان می انداختید یا لاک پشت؟

   + زهرا باقری شاد ; ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()