مکث

زوال زودهنگام آنها که می خندند...

دانشمندان و صاحب نظران عرصه تنوع زیستی می گویند حیات در افریقا رو به نابودی گذاشته و اگر روند تخریب زمین به همین شکل ادامه پیدا کند حیات بشری نیز در این قاره از بین می رود.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از خبرگزاری فرانسه از کیپ تاون آفریقای جنوبی، کارشناسان هشدار دادند که از ماهی‌ها در بورکینافاسو تا قهوه‌های وحشی اتیوپی،‌جنگل‌های کنیا و گیاهان دارویی کنگو، همه منابع طبیعی این قاره با فعالیت‌های انسانی و تغییرات آب و هوایی در معرض تهدید قرار گرفته‌اند.

"جان دونالدسون" از انستیتو ملی تنوعات زیستی آفریقای جنوبی گفت:با نابودی این چرخه در آفریقا چرخه فقر، خشونت و جنگ بدتر خواهد شد.
 

البته حق با آقای دونالدسون است اما من این حرف همکار ایشان را بیشتر می پسندم که می گوید:اگر واقعا گرسنه باشید و ندانید که روز بعد چگونه شکم فرزندتان را سیر کنید آنگاه دیگر تنوع زیستی یا هر چیز دیگری برای شما اهمیتی نخواهد داشت.


دانشمندان در تلاشند تا اطلاع‌رسانی به دولت‌ها و جوامع در این قاره را به شدت و به سرعت انجام دهند.

با اینهمه افریقا برای من مدتهاست که تمام شده. افریقایی که از آن فقط یک لبخند معصومانه در خاطرم هست و شکم های برآمده کودکان گرسنه.

افریقا برای من تمام شده و به رویاها پیوسته. رویاهای سیاهی که در تمام ثانیه های زندگی ام حضور دارند.اما نمی دانم چرا کارشناسان اینهمه دیر به فکر افتاده اند.

   + زهرا باقری شاد ; ٢:٠٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳۸٧
comment نظرات ()