آسمان هر کجا آیا همین رنگ است؟

این هم از آن ور مرزی ها!

وقتی پای برنامه تی . وی . پرشیا  نشستم...نمی دانم برای چندمین بار بود اما به ذوق و شوق دیدن ستار بود که  برنامه را تحمل کردم.

در بحبوحه فقدان صدای خوب تهیه کنندگان دست به اجرای برنامه ای زده اند تا در آن آقای ستار و آقای رامین و خانم مریم حیدرزاده روی یک کشتی در آلمان از میان داوطلبانی که برای خوانندگی آمده اند بهترین ها را انتخاب کنند. نمی دانم ستار چطوری حاضر شده در این برنامه شرکت کند؟

مساله بها دادن به استعداد ها عالی است اما دوست دارم به تهیه کنندگان این برنامه بگویم حالا که کاری می کنند چرا از خودشان عرضه نشان نمی دهند تا کاری کنند کارستان؟ چرا به شعور مخاطب توهین می کنند؟ چرا سطح سلیقه مخاطبان را تا این حد پایین می آورند؟

از مریم حیدرزاده بعید نیست البته که بعد از شنیدن صدای یکی از داوطلبان به جای اینکه به او بگوید بچه جان برو بشین سر زندگی ت ، بگوید شما طنین صدای زیبایی دارید.

یک نفر هم نباشد بگوید که خانم  چیزی که ما در موسیقی احتیاج داریم تنها طنین صدای خوب نیست به خدا! تازه شما چطوری فهمیدید که این آقا طنین صدای زیبایی دارد که ما نفهمیدیم؟

اما از ستار بعید است که همینطوری هاج و واج بنشیند و دم برنیاورد و ادا و اطوارهای پسربچه ای را تماشا کند که به گفته خودش شب قبل تولد مامانش بوده و مشروب خورده و برای همین صدایش گرفته است.

یک نفر هم نباشد که یک اردنگی به این بچه بزند و بگوید تو که نمی دانی قبل از تست خوانندگی نباید مشروب بخوری و بیایی اینطور به ریش همه بخندی برو اول تئوری بخون تا بعد...

یک ساعت و نیم برنامه را تماشا کنی و تعریف و تمجیدهای الکی مجری برنامه را از استعدادهای نوین خوانندگی تاب بیاوری!

این هم از فرهنگ سازان  آن سوی مرزهای ایران! نمی دانم زمان آن نرسیده که هنردوستان و فرهنگ سازان کمی ، تنها کمی ما را جدی بگیرند؟ به سلیقه به شعور و به احساسات ما بها بدهند و درست زمانی که تصمیم به ساخت و پاخت برنامه ای گرفته اند خودشان را به زور هم که شده پای گیرنده ها بنشانند تا ببینند آیا توان تحمل این چنین برنامه هایی را دارند یا نه!  نمی دانم هنوز زمان آن نرسیده؟


 

 

/ 29 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهسا

رعنا جون من تو قلب جهان صنعتی هستم . هیچ هم برنامه‌هاشون هم‌چین خیلی با کیفیت نیست . آسمون هم همه‌جا یه رنگه . حالا یه پرده روشن‌تر یا تیره‌تر

شیخ شوخ

جهانی که می شناسم! همان وطن است من در شهری می زیم به نام ایران و شهرکی به نام تهران مرزها و زبان ها نمی تواند از پشت عینک دودیم آسمان را رنگارنگ کنند و آبی است سقف وطنم اگر چه بی سقفم سقفم همان آبی است و موطنم دنیا مرزها نقشی است کودکانه که از طفولیت بر کاغذ کشیده ام و جهان توپی است که با لگد زیر آن زده و می دویدم سازها خوش آهنگند گوشها را بگشاییم بر آن دست هر کودک ده ساله شهر فال حافظ مرده است

آرش

ندیدم و نمیبینم و نخواهم دید[خنده]

تاوقتی امثال ما نگاه کنند اوناهم میسازن

فرزام

کدوم آفتااب عزیز دل من؟ الان سه روزه داره بارون میاد[ناراحت][عصبانی]

اشرف گیلانی

چرا تو این همه خوبی؟ بیا کمی بد باش نمی توانی می دانم نمی توانی اما بیا کمی بد باش

ایمان پارسی

من جای بودم که آسمانش سیاه بود . جای که با قلم مو هم نمیشد آنرا آبی کرد.

منوخودم

وای برنامه دیشبشون رو دیدی؟ فوق العاده بود... باورنکردنی بود...

مهدی

الان سری دوم این برنامه شروع شده و متاسفانه دیگه ستار این خواننده بزرگ در این برنامه حضور نداره . دلیلش و نمیدونم ولی ای کاش حالا که قرار بود جای خالی بزرگمردی چون ستار در این برنامه خالی باشه یک خواننده درست حسابی مثل داریوش یا عارف و جایگزین میکردن . ولی خب متاسفانه ......