باز این چه نوحه و چه عزا و چه عالم؟

بهش می گویم  اگر بلایی سر تو بیاید ما چه کنیم؟

صدایش صلابتی دارد که هرگز در او سراغ نداشتم. دیگر نمی لرزد. می گوید من هم مثل بقیه. دیگر نباید تاب بیاوریم اینهمه ظلم را. بزرگ شده است دیگر.

بغضم را فرو می خورم ومی می گویم: خدا پشت و پناهت.

خوابم نمی برد تا تلفن بزند و بگوید صحیح و سالم به خانه رسیده. فقط ماشینش را ویران کرده اند. بهم سفارش می کند مراقب خودم باشم. فردا. همین فردا را می گوید. دیگر نمی توانم جلوی بغضم را بگیرم. طاقت ندارم اینطور شاهد جنگ سپیدی و سیاهی باشم. طاقت ندارم داستان نبرد حق و باطل را با چشم های خودم ببینم. طاقت ندارم در کثافت زار این شهر راه بروم و دست و پا بزنم و بشنوم که دو نفر از جوانان من را با ماشین زیر گرفته اند به جرم اغتشاش! جرم تازه مردم سرزمین من این است؟

/ 24 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محبوب

به نظر ِ من "حضور ِ ما " خیلی مهمه زری . همین که اینا الن به چه کنم چه کنم افتادن و به این همه دروغ متوسل شده اند برای اثبات ِ خودشون . همین که روز ِ عاشورا به جا مفت خوری ( هر چند اونا مفت خوریشون دیر نمی شه ، براشون گذاشتن ) مجبور بودن بدوند از این ور به اون ور . . . به نظرم همین خوبه آبجی زری ِ گلم !

مسیح

عالی ام ! امروز روز من ... سه شنبه است و روز تولدم! تو چطوری؟

محسن

سلام خانم باقری... دورادور هم دردی ما رو هم بپذیرید. هر صبح از خواب پا میشیم خبرها رو می خونیم و انگار که واقعا دنیای دیگه ایه... وبلاگ ها هم دیگه بوی چیزی جز درد و آه نداره و و این در وجود ما هی تکرار میشه... اما باید صبوری کرد و تعقل. احساس ها میگذره و آن چه که فردا رو می تونه بسازه تفکره... پاینده باشید

نارین

زان پیشتر که از سر ما آب بگذرد با ناخدا بگوی که از خواب بگذرد این کشتی شکسته در این تندباد سخت آخر چگونه از دل گرداب بگذرد ای سرزمین مادری، ای خانه ی پدر یادت چو آتش از دل بی تاب بگذرد ترسم که چاره ای نکند نوش دارویی زین موج خون که از سر سهراب بگذرد گر همچو رعد، نعره برآریم همزمان کی خواب خوش به دیده ی ارباب بگذرد

فریاد

سلام..شکر که سالم است...لطفا بیا نظرت را در این باره برای من هم بگو..ممنون..خوبست که هنوز روزنامه نگار نسلش منقرض نشده است!

سمیرا منفرد

جرم تازه مردم این سرزمین آزاده خواهی حسینی است

سهبا

این روزهای تلخ این دلهره های ناتمام این شکاف عظیم بین انسانها یعنی کی ختم می شود ؟ یعنی ختم به خیر می شود؟ به چه باید دل خوش کرد آخر ؟ نگرانم خیلی نگرانم ! ولی شاید توکل کمی آراممان کند زری جان !

قاسمی

درود بر شما بسیار عالی بود ارادتمند شما قاسمیاز روستای خان آباد www.khanabadd.com

سمیرا

يكي از استادام ميگه حداقل بايد 5 ميليون نفر كشته بشن تا به بار بشينه اين درخت!!! واييييييييييييييي