تاس

 

از بالای عینک به من نگاه می کنی دوباره. توی چشمهایت هیچ چیزی نیست جز تفاخر. حق داری. تو خوب تاس می ریزی. یکی در میان جفت می آوری و انگشت های مسلط خود را بی وقفه روی مهره ها می لغزانی. خانه را مثل همیشه می چینی: مهره ها ردیف روی سر هم می نشینند و از جایشان تکان نمی خورند. سهمگین ترین توفان ها هم نمی تواند مهره هایی را که تو چیده ای حرکت بدهد.

خودم را باخته ام. این که تازگی ندارد. آدم وقتی با تو بازی می کند از همان اول خودش را می بازد. من که اولین نفر نیستم. چهار زانو نشسته ای روی یک قالیچه صورتی رنگ و چنان سفت و با صلابت بازی می کنی که همه محو تو شده اند. پیش خودم فکر می کنم چه اسراری که تو از این بازی نمی دانی. چطور اینهمه پیروزمندانه تاس می ریزی؟ حتی به جای من هم تو تاس می ریزی و من فقط مهره ها را حرکت می دهم. به چشم های تو نگاه می کنم و بازی را ادامه می دهم. هرجا که تو بخواهی مهره ها را می گذارم، بدون پیش و پس.

یکبار دیگر از بالای عینک نگاهم می کنی. مچاله می شوم در خودم و تمام سلول هایم را دردی کشنده در هم می کشد. تو تاس می ریزی. به جای من هم. مهره ها را حرکت می دهی. هم سیاه ها. هم سفیدها. روبرویت هیچ کسی نیست. تنها نشسته ای روی آن قالیچه کوچک و با صلابت بازی می کنی.

و من خودم را می بینم که با انگشت های مسلط تو از روی تخته بلند می شوم و توی گودی یک خانه جا می گیرم.حتی سهمگین ترین توفان ها هم اگر تکانم دهند ، نمی توانند از آن خانه ای که تو برایم چیده ای برم دارند.

از ضعف و ناتوانی به خودم می پیچم و  زار می زنم. من که اولین نفر نیستم.

 

/ 17 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوسف

الان که دوباره خوندم به این نتیجه رسیدم که خیلی جالب بود!

میرزاقلمدون

پس با این حساب فکر می کنی بی مهرگان رو چطوری خلق کرده؟[متفکر]

بی تا

سلامممممممممممممممممممممم زری[بغل]

قمارباز

خوب بازی بلد نیستی دیگه خواهر من. اون بیچاره هم باید جای تو تاس بندازه. خیلی آماتوری خیلی

مسیح

زری خوبی؟ دوست داشتمش زیاد این پستو

حمید

متاسفانه نفهمیدم... پس بهتره الکی یه چیزی ننویسم که انگار فهمیدم!

شیطان

قمار بجز بازنده ندارد .. بخصوص که با تاس ریز حرفه ای آمیخته شوی ... سلام زری

فریاد

خدایش قشنگ بود آفرین آفرین.. گرچه یکم دیر نظر دادم آفرین

غزل خونه

چقدر خوب بود زهرا. یکی از بهترین نوشته هایی بود که از تلفیق با تخته نرد خوندم و شنیدم. فوق العاده بود. مرسی، مرسی، مرسی...