شیوه های جدید تجاوز در جامعه اسلامی!

شیوه های جدید تجاوز به زنان بالاخره صدای رییس قوه قضاییه را هم درآورد. دیروز در همشهری خواندم که علی لاریجانی و صادق لاریجانی به عنوان روسای  دو قوره مقننه و قضاییه خواستار مقابله با  روند تجاوز به زنان آن هم در سرزمینی اسلامی  شده اند.

پیش از این خبر تجاوز شش مرد به یک زن 32 ساله را در حوالی قیامدشت خوانده بودم. این اتفاق داخل ماشین و در حاشیه جاده صورت گرفته است. یعنی این شش نفر  برای اقدام به چنین عملی به قدری احساس امنیت می کردند که بدون هراس در حاشیه جاده این زن را اسیر کرده، داخل ماشین انداخته و به او تجاوز کرده اند.

اما این تنها اتفاق هولناک درابن رابطه نبود و نیست. پرونده تجاوز پنج مرد به یک زن هنوز باز است در حالی که بر اساس خبرهای شنیده شده  هر پنج نفر این مردها آزاد شده اند. دو هفته پیش هم خبر تجاوز سه مرد به دختری جوان را در یک گاوداری خواندم. امروز هم خبر تجاوز سه مرد به یک زن در مقابل چشم دو فرزند زن.

اینهمه وحشیگری آن هم در جامعه اسلامی! در جامعه ای که  به قولی بر صحت روابط  انسانی  برقرار است و زن و مرد در آن حتی برای چگونگی انجام رابطه جنسی و جزئیات آن هم دارای برنامه شده اند.( برای آگاهی از این مساله به رساله ها رجوع کنید حتی اگر مثل من این مساله را بیشتر به لطیفه شبیه می دانید!)

در چنین شرایطی و به گزارش سایت فردا رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا می گوید در یک کشور 75 میلیونی تجاوز اتفاق می افتد و نسبت به روند حادثه قیامدشت اظهار تردید می کند!

کجای این شب تیره بیاویزم قبای ژنده خود را؟

اقدامات امنیتی و قانونی را می گذارم کنار. نه صلاحیت حرف زدن درباره آن را دارم و نه  تخصصش را. با اینهمه به این فکر می کنم که چرا در جامعه ما مساله تجاوز به زنان اینهمه پررنگ شده است؟

آیا اینها همه از شیوع یک بیماری خطرناک روانی در  برخی مردان حکایت نمی کند؟ لطفا آقایان معترض نشوند. بالاخره این افرادی هم که به چنین جنایت هایی دست می زنند مرد هستند یا نه؟ پس به طور حتم حتی اگر بخش کوچکی از جامعه هم باشند ظهور نوعی بیماری در آنها مشهود است.

البته کاش بشود بررسی کرد که  این اتفاق ها بیشتر در کدام مناطق می افتد و بر اساس ویژگی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن مناطق نتیجه گیری هایی کرد . اما  واضح است که  هیچ منطقه ای در کشور از این اتفاق مصونیت ندارد . حادثه تجاوز به یک زن در مقابل چشم فرزندانش در لواسان رخ داده. آن هم ماجرای انتقام سه مرد بوده. می خواستند به این ترتیب یک مرد دیگر را بی آبرو کنند.

اگر این مورد را از بقیه موارد منفک کنیم مساله بی آبرو کردن چندان در این تجاوزها مطرح نبوده. در بیشتر موارد رفتارها بیمارگونه هستند و  بدون برنامه ریزی قبلی صورت می گیرند. اوج بیماری به نظرم همینجا خودش را نشان می دهد که پنج مرد با دیدن یک زن ناگهان به فکر تجاوز به او بیفتند.

قبلا شنیده و خواندم بودم که مساله تجاوز جنسی در بیشترموارد به کامجویی جنسی ارتباطی ندارد  و بیشتر با خوی خصمانه و سلطه طلب برخی مردها در رابطه است. به این ترتیب آیا می توان اینگونه فرض کرد که مردهای عقده ای و سلطه جو  در جامعه ما دست کم در مناطقی زیاد شده اند؟

یا اینکه باید بررسی های بیشتری صورت بگیرد تا مشخص شود انگیزه این آدم ها از چنین رفتاری چیست؟

قبل از اجرای هر حکم باید این افراد بیمار را مورد مطالعه قرار بدهیم تا دلیل شیوع این پدیده را کشف کنیم. در غیر اینصورت اشد مجازات این مردهای نامرد هم دردی از درد جامعه دوا نمی کند.

 

پی نوشت: احساس خوبی ندارم. خواندن این خبرها  بدجوری آشفته ام می کند. حتی در خودم این قدرت را می بینم که طناب دار را با دستان خودم دور گردن  مردان متجاوز بیندازم. باورم نمی شود. من! من که به حکم اعدام معترض بودم و هستم. چطور حاضرم با دست خودم این مردها را بکشم؟ احساساتی شده ام و این برای من سم است. فقط می دانم که چهره همه آنها را شبیه لاشخورهای سیاهی تجسم می کنم که دلم می خواهد یک روز همه آنها را شکنجه بدهم. یک شکنجه ناب! شک ندارم بروز اینگونه اتفاق ها در  ظهور برخی آشفتگی ها و بیماری ها در سایر افراد جامعه هم موثر است همانطور که من حالا حال خوشی ندارم.

/ 31 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میرزاقلمدون

سلام . دلیلش اینه کا ما کشورپولدار گدایی هستیم! با یک سری محدودیتهایی که مردم باورش نکردن ! شاید دلیلش نحوه ی انتزاعی توجیه کردن این مسائل باشه . سست اعتقادی عجیبی تو جامعه رواح پیدا کرده. مردم باورهای دیروزشون خدشه دار شده و اختلافات عجیب طبقاتی بدلیل رانت خواری، به طرز وحشتناکی عقده پروری ، کرده ! . در مورد این یارو هم حق با توئه .

مژگان

سلام به نظر من بعد از تمام دلايلي كه خودتون و ديگران بهش اشاره كردند. مشكل برميگرده به نقص قانون اگه قانون درست و حسابي براي برخورد به اينگونه موارد وجود داشت كار به اينجا نميكشيد. اگه اولين بار با همچين افرادي قاطع برخورد ميكردند كسي جرات نميكرد حتي فكر اين كارها هم به سرش بزنه. نميدونم تا كي بايد فقط شاهد اين اتفاقها باشيم و افسوس بخوريم. افسوس و صدها افسوس در مملكت اسلامي و ..........................................

فریاد

سلام اول اینکه حالا که دباره اعدام یه جورایی هم نظر شدیم پس بزن قدش.. دوم اینکه خبر روبخونین و بنویسین اما لطفا خبر زده نشین..چارتا مثل شما خبر نگارو نویسنده بیرون مونده شما هم برین تو باید بشینم رادیو فرهنگ گوش کنیم؟ البته زبانم لال

فریاد

آهان.. جسارتا راه های درمان و جلوگیری از این نوع بیماری سالهاست کشف شده و بخوبی هم جواب داده..تو کشور ما استفاده نمی شه..اگر موافقت بشه من فکر می کنم مشکلات سیاسی هم حل خواهد شد.. ان شا ’الله0 (برای حل مشکلات سیاسی)

سید

باشه حرفت قبول که همه عوامل دخیلن. منتها عرض بنده اینه که علی رغم ادعاهامون(ما ایرانیا) کمتر موقعی خودمون (خانواده) رو زیر ذره بین میبریم و بیشتر تقصیرها رو گردن محیط میذاریم. مگه همه کشورها و جوامع محیط و فرهنگ و اقتصاد و ... ندارن؟ نمیخوام بگم جامعه گل و بلبلی داریم اما میگم خودمون رو بیخود و بی هدف رها کردیم .

فریاد

درحالیکه اخبار متعدد تجاوزهای گروهی به زنان و نوجوانان، این روزها به صحن مجلس نیز کشیده شده است، فرمانده نیروی انتظامی، سردار احمدی مقدم، در سخنان امروز خود، مشکلات امنیتی زنان را ناشی از ظاهر نامناسب آنان درجامعه دانست و نقش خانواده و خود زنان را در ناامنی اجتماعی مؤثر دانست. از آنجا که یک مورد از این تجاوزها در روز 13 آبان، روز تظاهرات مردمی و تمرکز پلیس در مناطق راهپیمائی رخ داده بود، برخی از صاحبنظران سیاسی، غیبت نیروهای انتظامی را دلیل حادثه دانستند و به این ارگان هشدار دادند که بجای مبارزه با مردم معترض، به وظیفۀ اصلی خود، یعنی تأمین امنیت اجتماعی بپردازند. از این رو شاید بتوانیم اظهار نظر سردار احمدی مقدم را در ارتباط با این اعتراض ها بدانیم. سعید مدنی جامعه شناس و تحلیلگر سیاسی، ارزیابی سردار مقدم را متأثر از کلیشۀ عقیدتی موجود در ایران می بیند و معتقد است بر اساس این دید، خانم ها مورد اتهام قرار می گیرند در حالیکه آنان "بزه دیده" و آقایان "بزهکار" هستند. این مسئله باعث می شود که زنان با نگرانی از قوانین و دیدگاه مجریان قانون که علیه آنهاست، خشونت ها را افشا نکنند و جرائ

فریاد

سلام خبر زده بر وزن جنگ زده، بمب زده ، دزد زده،معنی پیدا می کنه یعنی شنیدن خبر انقدر درد ناک می شه که شیرازه افکار خواننده و نویسنده رو در هم می پیچه..بحثش مفصله که به این ترتیب چه استفاده هایی از دادن خبر های ادرنالین دار - خوب و بد - میشه کرد.اگر بهتون برخورد شرمنده عذر خواهی می کنم.

سید

اولا دکتر خودتی! انشالله خانم دکتر هم میشی. ببین فکر کنم یه چیز رو اشتباه متوجه شدی و باعث میشه مجادله طولانی بشه! من منکر بی کفایتی و ظاهرسازی و ... برخی مسولان( اجرایی و سیاستگذار و آکادمیک و ...) کشورمان نیستم ولی باور کن گاهی 1 درصد اشتباه من و تو و دیگری گاهی از 99 درصد خطای جامعه بیشتر اثرات منفی میذاره و نقش بازی میکنه! حرفم اینه که بریم به سمتی که این حتی 1 درصد از بین بره البته اگه بتونیم!!!