به خاطر مالنا

 

آوازه عشقش از کرواسی تا آفریقای جنوبی پیچیده است. اسمش رودان است و هر سال 13 هزار کیلومتر را برای رسیدن به همسر بیمار و معلول خود پرواز می کند. مالنا ، همسر رودان از سال 1993 که توسط شکارچی ها زخمی شده دیگر نمی تواند پرواز و مهاجرت کند و تحت نظر زیست شناسی است به نام  استیپان فوکیک. استیپان می گوید:

رودان هر سال برای دیدن جفت خود به کرواسی باز می گردد و در طول تمام این سال ها به مالنا وفادار بوده است.

امروز  ایمیلهایم را که چک کردم این خبر جالب را خواندم که فکر می کنم قدیمی باشد اما جالب است. ظاهرا ماجرای عشق این دو لک لک مورد توجه خبرنگاران و علاقه مندان قرار گرفته و به همین دلیل صدها نفر برای ثبت لحظه دیدار این زوج عاشق در دهکده "برودسکی واروس" در شرق کرواسی گرد هم آمده بودند. اما رودان بدون توجه به این افراد مستقیما به سوی آشیانه، در جایی که مالنا انتظار او را می کشید پرواز کرده است. به نظرم  این اتفاق پیش از سال 2000 میلادی رخ داده. اما اینکه چرا حالا من خبرش را شنیده ام از آن رخدادهای شگفت انگیز است. نمی دانم هنوز هم رودان و مالنا زنده هستند یا نه. اما بر اساس این خبر رودان هر سال وظیفه آموختن پرواز به  جوجه هایشان را هم به عهده می گرفته چون مالنا قادر به پرواز نبوده. آن وقت جوجه ها وقتی بزرگ شدند با پدرشان به سمت آفریقای جنوبی پرواز می کردند و سال بعد این رودان بوده که دوباره به سمت مالنا باز می گشته.

 

پی نوشت: مدتی است رو کردن دست این و آن  توی ایران مد شده و همه به نوعی از پشت پرده ها حرف می زنند. حالا که جلد مجله ها و سایت ها پر شده از اینجور حرفها ؛ از فدراسیون وزنه برداری گرفته تا زمین نه چندان سبز فوتبال  و  مسابقه مردان آهنین ؛ خب بقیه مردم هم یک چیزی رو کنند دیگر. فقط لطفا وارد خطوط قرمز س.ی.ا.س.ی نشویم همگی با هم. در غیر اینصورت توی همه زمینه ها می شود به افشاگری دست زد. ترجیحا در حوزه فرهنگی ، ادبی و بستنی فروشی باشد بهتر است. بدین وسیله من ابتدا یک شاهکار از علیرضا قربانی را رو می کنم که البته جدید نیست اما من تازگی ها زیاد می شنوم آن را.

غمگین چو پاییزم ، از من بگذر....شعری غم انگیزم ، از من بگذر........( این آهنگ علیرضا قربانی را از اینجا بشنوید. روی از من بگذر کلیک کنید.)

پی نوشت بعدی: چرا این آقای علیرضا قربانی اینهمه خوش تیپ و زیبا است؟!

 

/ 25 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام

بازم مرام این مردای لک لک! علیرضا قربانی جیگریه واسه خودش! [زبان]

سهبا

حالا یه آدرس خواستی زری ! سه تا سه تا بهت آدرس میدن ! خدا بده شانس !!!! راستی سلام .خوبی ستاره بودا ؟

عاطفه

زری یعنی از صبح علیرضا قربانی گوش میکنم بی وقفه.. دمت داغ دختر[ماچ]

سهبا

قرباني از اون آدمايي هست كه به نظر من قيافه ش اصلا به صداش نمياد ! يه جور ماسكي از سردي زده به چهره ش كه اصلا به صداي گرمش نمي خوره . يكي از بهترين خاطرات من ، رفتن به كنسرت قرباني بود . اونجا هم سه گانه اسحاق چگيني ( ني ) ، مجيد قمصري (تار و سه تار) و عليرضا قرباني محشري به پا كردند تو وجودم كه هرگز فراموشش نخواهم كرد . كاش باز هم بياد و كنسرت اجرا كنه اينجا .

سهبا

اين رو هم ميخواستم بگم بهت : تصنيف موج قرباني رو هم گوش كن زري . خيلي عاليه !

محبوب

وای من نمی دونستم این رودان و مالنا لک لکن . الان فهمیدم . پس بگو .... یعنی نباید زیاد هم امیدوار باشم به آدما ، نه ؟ قربونت برم ، 16 و 17 اردیبهشت . قبلش حتماً بهت زنگ میزنم . به ایرن گفتم که یه شب حتماً میخوام بیام پیش تو ... چه پر رو ام من ! آی رو دارم ... آی رو دارم ... آی رو دارم ...

مسیح

تمام دیشب با صدای علیرضا قربانی گذشت! ممنون زری جون

آلن

باید از بچه های رودان و مالنا پرسید ، وقتی رودان از پیش مالنا میره ، به چه لک لکایی سر میزنه. بچه ها دروغ نمیگن.

حمید

جالب بود...البته من این چیزا رو خیلی باور ندارم...اکثرش غلو آدماس که دوست دارن همه چیز رو خاص ببینن (راستی میبینم که با اون ایمیلایی که ازشون شاکی بودی آشتی کردی!)... علیرضا قربانی...آره...خیلی خوش تیپ و خوش چهره اس... ولی قباحت داره یه خانم این رو بگه!...خودتو اصلاح کن خواهرم!

هیچکس تنها نیست...

داشتم فکر می کردم که اگه من رودان بودم آیا این کار را در حق همسرم می کردم؟؟؟؟