دماوند آسفالت می شود

وقتی دماوند آسفالت می شود یک تراژدی است. شاید هم یک کمدی کلاسیک باشد که هم باعث خنده می شود و هم آدم را به گریستن وامی دارد. منتها از آن نوع گریه های خفه و بی صدا که شاید توی خواب اتفاق بیفتد.

 

در دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور در دولت نهم، سازمان میراث فرهنگی مازندران که جا دارد آن را به دلیل اقدام هنرمندانه اش سازمان میراث فرهنگی جان بنامم و یک لقب کلفت مثبت ببندم به دمش؛ پیشنهادی به دولت ارائه می دهد مبنی بر آسفالت شدن کوه دماوند در حد فاصل ارتفاع 2200 تا 3000 متری . آن هم در شرایطی که از ارتفاع 2200 متری به بعد میراث ملی ثبت شده محسوب می شود.

 

آن جاده خاکی  بیچاره ای هم که در حال آسفالت شدن است به جاده ای منتهی به گوسفندسرا معروف است یعنی اصلا جای سکونت نیست و کسی نمی داند توجیه دولت برای آسفالت کردن این منطقه چه می تواند باشد!

 

نکته جالب این است که وقتی وزارت نیرو  به کار سدسازی در فارس مشغول بود این گلایه و انتقاد متوجه اش شد که چرا به حفظ میراث فرهنگی کشور نمی اندیشد و  پروژه هایش را بدون در نظرگرفتن اینکه اینجا آرامگاه کوروش است یا قبر ماهی مرده دختر همسایه؛ اجرا می کند. اما حالا این سوال مطرح است که چرا خود سازمان میراث فرهنگی باید میراث ملی و فرهنگی کشور را نادیده بگیرد؟

 

هرطوری حساب می کنم عقلم به آسفالت شدن این یک مورد قد نمی دهد. به این کمدی کلاسیک جدید که همچنان در حال اجراست و کسی جلویش را نمی گیرد.

 

پی نوشت: یکی دیگر از برنامه های غیرکارشناسی دولت نهم

 

پی نوشت: آسفالت شدن کوه دماوند، مشکوک است

 

 

/ 22 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمید

علی الحساب که دهن ملت رو آسفالت کردن!دماوند که از دهن مردم میراثتر نیست!

فرزام

احتمالا دارن راه رو واسه فریدون باز می کنن بیاد کمک امام زمان. ولی چون سواتشون تو سر سگ بزنی همه شون "کردانیه"، دماوند رو با الوند عوضی گرفتن[نیشخند]

حمید

آقا من به خدا تقلب نکردم!الان دیدم ایرن هم همینو نوشته!چقدر تشابه افکار!...چقدر تضارب آرا!...چقدر تنازع بقا!...

شیخ شوخ

ای کوه سپیـــد پای در بنــد آسفالت شدی بزن تو لبخند [لبخند]

نورموسوی

سلام. خیلی وقته ندیدمت. به وبلاگ مریم کیانی سر زدم که کامنت تو رو دیدم.... ببینیمت

اکالیپتوس

مشکل دماونده نه جاده . وقتی قاطرها رو می فروشن موتور می خرن گاوها رو می فروشن ماشین می خرن جاده خاکی هم باید آسفالت بشود !!! باید ریشه یابی کرد !!! دماوند جاش بده نباید جاش اینجا می بود ....

شراره

چه می دونم تو مخ اینا چی می گذره شاید دارن یه نیروگاه هسته ای می سازن اون وسط!!!!

بهارک

زری جان حساب و کتاب اینا کی با عقل جور در اومده که این بار دوم باشه؟!!!!

سجاد

سلام . با عرض پوزش از اینکه در حضور مبارک شما میخوام بگم اینها که دهن ما رو دارند آسفالت میکنند پس خیلی آسفالت دماوند جای نگرانی نداره و غیر عادی نیست. مگر تنها خدا به فریاد ما برسد.