خدایا مردم از اینهمه خوشی...

بزرگ ترین درس زندگی این است که گاهی احمق ها هم درست می گویند.( چرچیل)

مدتی می شود اخبار را مرور نکرده ام. حتی دریغ از گوشه چشمی به سایت های خبری. انگار به اندازه همه عمرم از دنیا عقب مانده ام این روزها. نه اینکه بقیه اوقات خیر سرم پا به پای این خنگ افسار گسیخته می دویدم !!!

این روزها حسابی در بی خبری خوشم. بی خبری از دعواهای فلان نماینده با بهمان مقام دولتی ...بی خبری از آخرین تصمیمات شورای نگهبان درباره لایحه هدفمندسازی یارانه ها.

آخ که چه خوشم وقتی برای خودم در خیابان های سرد شهر می روم و می آیم و به خریدن لاک سرخ آبی از نوع ملایم فکر می کنم.

آخ که چه خوشم وقتی با یک هوا انرژی مثبت که به خودم می دهم از درد پایم کم می شود و می توانم راه بروم.

آخ که چه خوشم وقتی زندگی ام بدون دخالت دولت و مجلس و قوه قضاییه در جریان است و از همه دنیا تنها به رودخانه ها و برگ ها و آدم های کوچک فکر می کنم.

آخ که چه خوشم وقتی جمعه ها رهوار و شاداب روانه کلاس زبان می شوم و بی هیچ دغدغه  دهن پرکنی فقط به یادگرفتن یک زبان دیگر می اندیشم.

آخ که چه خوشم وقتی آرام آرام از همه ادعاهای توخالی ام خالی می شوم و به آستانه هیچ پخی نشدن نزدیک.

خدایا مردم از اینهمه خوشی!

/ 26 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی تا

آره خونه ریحان ایناس...

شیلا

خوبم زری! خوشحالم که توام خوبی منتظر یه خبرم اگه نتیجه داد بهت میگم فکر کنم خوشحالت کنه!

پریا

تا حالا فکر کردی که خیلی از ما ها عذاب وجدان داریم از خوشی؟ از خوشبخت بودن؟ از اینکه می ترسیم ؟ یه جورایی برامون غیر قابل باوره؟ جمله یکی مونده به آخرت همه این ها رو آورد توی ذهن ام... ما ها.. یاد بهمون دادن ناله هامون رو هوار کنیم اما خوشی هامون رو از ترس چشم زخم قایم کنیم. بهمون یاد دادن وقتی یکی ناخوشه هواشو داشته باشیم و مثل قهرمانا دوره اش کنیم اما وقتی خوشه وقتی خوشبخته بهش حسادت کنیم چوب لای چرخش بزاریم یه جوری که انگار حقی از ما خورده شده تا اون شاد باشه ادمای خوشبخت تو فرهنگ ما غیر قابل بخشش هستن اما بدبخت ها موجه ترین آدم هان

مست و دیوانه

خوش به حالت

زخمه ارغنون

سلام خوشی مال آدم هایی که خونه اشون رو تو دهانه آتشفشان ساختند و تو هرم دود و گوگرد و خاکسترنشینی از خوشی می میرند... این قدر که به سرخوشی فناناپذیران می خندند و یاد می گیرند گچونه هرمینه عزیزشان را بکشند.... خوشی ما شادمانی های کوچک است. پس خوش باش دمی که زندگانی این است..

مسیح

خوش باش ولی نمیر از این خوشی !

علوی مقدم

سلام هموطن ... فکر می کنم بعد از یک مدت طولانی تمرکز روی مسائل مختلف برای اهالی قلم در این کشور ... یک همچین بی وزنی نیازه ...

مجید

سلام میگن بی خبری خوش خبری

امیر نعمتی

سلام زهرای روزهای مدام! با احترام شمارابه خوانش سروده ي تازه ام دعوت ميكنم. سپاس