زنده باد اتفاق

سارتر حق دارد که توی رمان تهوع تنها راه نجات قهرمان داستان ( قهرمان کهچه عرض کنم! توی کارهای سارتر به زحمت می توانم روی آدم ها اسم و لقب بگذارم) را موسیقی می داند. اتفاقی که رخداد آن ناگزیر است.

موسیقی نجات دهنده است. نجات دهنده من از تهوع ؛ از خفقان و از هر چیزیکه یاس بزرگ روحم را هربار به من یادآوری می کند. و جالب اینجاست که اینروزها عجیب با موسیقی به شیوه تازه ای در هم تنیده ام. زنده باد اتفاق !

که من را با دوستان تازه آشنا می کند تا با تکه تکه های وجودشان تغذیه ام کنند. تغذیه این روزهایم مثل همان نان و پنیری که مامان توی کیفم می گذاشت و روانه مدرسه ام می کرد ، دلنشین است و تعیین کننده. این روزها به کمک یک دوست خوب  ، صدای رویایی محمدرضا شجریان را می شنوم و غرق لذت می شوم. بی مهابا غرق لذت می شوم. گاهی از من حس و حال امروزم را می پرسد و من با یکی دو جمله آن را توصیف می کنم. بعد پیشنهاد او را با جان و دل می شنوم. شجریان هم حتما هست لابلای این پیشنهادهای بی نظیر.

حتی اتفاق باعث شد من دوباره به وبلاگ هستونک سر بزنم و پست قبلی اش را درباره جادوی موسیقی بخوانم. حیفم آمد لینک این مطلب را توی مکث ننویسم تا همه ما یک اتفاق تازه را کشف کنیم:

 در انسان هر ژن و پروتئین مربوط به آن ، آهنگی پیچیده می سازند و بدین سان هر انسان تبدیل به کنسرت باشکوهی می شود. در حالی که خود در کنسرت آفرینش یک آهنگ است.

.....  دکتر اوهنو در اینباره می نویسد: ملودی های دی. ان. آ.  با عظمت و الهام بخش هستند. بسیاری از افرادی که برای اولین بار این موسیقی را می شنوند شروع به گریه می کنند. آنها نمی توانند باور کنند بدشان که تا حالا اعتقاد داشتند فقط تجمعی از مواد شیمیایی است شامل چنین هارمونی معنوی و

الهام بخشی باشد.

 ادامه  جادوی موسیقی را از اینجا بخوانید لطفا.

 

 

/ 17 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر مرزبان

مرسی یادداشت قشنگی بود.خوش باشی و سلامت خواهر این روزها سر سنگینم/یاعشق

مجید

هیچ چیز اتفاقی نیست /

سبحان

اشتر به شعر عرب در حالت است و طرب موسيقي درست از جايي شروع مي شه كه شعر تموم مي شه حرف نداره

شیخ شوخ

تفنگم را بده تا ره بپویم که هر که عاشقه پایش به راهه! . . . تفنگت را زمین بگذار که من بیزارم از دیدار این خونبار نا هنجار! ... موسیقی خیلی مرموزه مخصوصا هنگامی که مشمول گذر زمان میشه!!!

سهبا

سلام زری . خیلی لذت بردم از این پستت ! بخصوص که خیلی باهات هم عقیده ام در این زمینه ! خوشحالم که به جمع شجریانی ها پیوستی ! عزیز دلم , بابت اینهمه وقتی که برام گذاشتی امروز ازت بی نهایت سپاسگزارم . خدا کنه بتونم جبران کنم محبتت رو . خیلی خیلی خیلی روز خوبی بود برام .

بهزاد

زنده باد اتفاقی که در آن موسیقی باشد! سلام امروز 23 اردیبهشت در اعتراض به اعدام اخیر 5 زندانی سیاسی مردم کردستان مغازه هایشان را تعطیل کردند

محمدرضاضیغمی

من هم عاشق شاملو ام. شعر هایش شده نقش وجودم! در نگاهت همه ی مهربانی هاست: قاصدی که زندگی را خبر می دهد! و سکوتت همه ی صداها: فریادی که زیستن را تجربه می کند! خودم هم شعر می نویسم.خواستی بخوان ـ نظرت چیست؟

علی مساوات

يه روزي با صداي شجريان ميرم به آسمون يه روز رو تخت خوابم مي بره يه روز از خودم خوشم مياد يه روزي بدم مياد همينطوري يه روز اونطوري يه روز اينطوري اون صداي DNA خيلي جالبه فك كنم الان اگه صداي بدن منو بشه شنيد يه چيزي تو مايه هاي هيوي متاله خوبي زهرا؟

محبوب

من برای این پست 5 شنبه کامنت گذاشتم .. چرانیست ؟