نه هزار و دویست دلار داری بمیری؟

نه هزار و 200 دلار  را می شود جور کرد اما به دردسرش نمی ارزد. اینکه  با هزار بدبختی، هزار تومان هزار تومان ( به قول مادربزرگ مرحومم که ترک بود؛ قیران قیران) روی هم بگذارم و بعدش نه هزار و دویست دلارش را بریزم توی جیب کلینیک های سوییسی مضحک نیست؟

تازه آن هم برای زمانی که بخواهم بمیرم. نه! من یکی برای مردن، سوییس را انتخاب نمی کنم حتی اگر مقصد گردشگری خودکشی در جهان باشد و بیماران به ازای نه هزار و 200 دلار در آن بتوانند از شر بیماری های لاعلاج خود رها شوند و به آغوش مرگ چنگ بزنند.

تا وقتی می توانم در کشور خودم مفت و مجانی بمیرم چرا سوییس؟ می می جان می گوید همینجا بندگان خدایی را می شناسد که  خیلی هم خرج روی دست آدم نمی گذارند و راحت به‌ آن دنیا شوتمان می کنند.

می می جان نمی گوید این بندگان خدا دکتر هستند یا مهندس؟ مدرکی دال بر تحصیلات و تخصص هیچ کدام ندارد اما یک جوری درباره کارشان حرف می زند که به خودم می گویم: زنده باد وطن! حالا کو تا تو بیماری لاعلاج بگیری! بعدش هم اگر گرفتی ، همینجا به اندازه کافی برای مردن امکانات داری.

می می جان یک اعتقاد راسخی هم درباره غیراخلاقی بودن کار کلینیک های مرگ در سوییس دارد . اما چون این روزها حالش خیلی مساعد نیست قرار شده سر فرصت در اینباره با هم گپ بزنیم.

من اما به این چیزها که می می جان می گوید کاری ندارم. دارم تنها به فاصله ریال و دلار فکر می کنم.

/ 25 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زینب جعفریان

نعمت بزرگی را یادآور شدی[لبخند]

پاییز بلند

درووووووووووووووووووووووود به خانوم شاد

نفیس

وقتی قرار باشه از بزرگترین انسانها هم کوچکترین صدایی نشنویم به چی می شه دلخوش بود؟! با شعری از «سید مهدی موسوی» منتظرتونیم خیلی خیلی خیلی زیاد...

زخمه ارغنون

سلام سال ها پیش استرالیا سرزمین death penalty بود فردا.... مهم این بودن است به شرطی که اهل نمودن نباشد./. به وادی غفلت زده ما مردم عادی هم سفری کنید./.

بی تا

آره...دور زدن...برگشتن...

حامد

سلام زری... این سبک از آن هاست که من دوست دارم.... به شدت تحریک ام می کند و وسوسه ام به خواندن... حتی مرگ هم پولی شده است... تو رو خدا می بینی... بخواهی از ایفل پرت کنی خودت را هم چند یورویی باید پیاده شوی... اما بهترین راهش همان اتاق گاز هدایت است هم چنان...پول گازش را بعدا یوگی و دوستان خواهند داد

عباس

سلام...[وحشتناک][تلفن][هیپنوتیزم][خمیازه][سبز][فرشته][شیطان][تعجب][سوال][لبخند]...یا حق

رعنا

حالا هی بگین اینجا گرونیه و تورم و این شرو وراس تو ببین مردن اینجا چقدر ارزونه . ارزون چیه اصلا مفت هم میشه مرد .

رعنا

به روزم