دار زدن لاک پشت ها در یک حرکت غیر انسانی

 

 

در خبرها خواندم که یک حرکت غیر انسانی و بعد که بیشتر خواندم متوجه شدم اینبار قربانیان یک حرکت غیر انسانی لاک پشت ها بوده اند.

اداره محیط زیست گیلان یک مرد را دستگیر کرده  که پس از آزار و اذیت لاک پشت ها آنها را به دار می آویخته است. لاک پشت هایی که وقتی می خواهند حالت تدافعی به خود بگیرند در لاکشان فرو می روند و سرشان را پنهان می کنند.

خیلی متاسف شدم از اینکه بالاخره لاک پشت ها هم به گروه قربانیان انسان ها پیوستند و دیگر  فرزندان ما پیش فرزندان لاک پشت ها هم آبرو نخواهند داشت. اگر تا به حال فقط خرس ها و پلنگ ها و موش ها و گربه ها از ما می ترسیدند از این به بعد لاک پشت ها هم از ما فرار خواهند کرد.

وقتی این شعر فریدون مشیری را  مرور می کنم که : بشر دوباره به جنگل پناه خواهد برد.... فکر می کنم آیا جنگل دوباره برای بشر جایی خواهد داشت؟ آن وقت اگر انسان به جنگل پناه ببرد خرگوش ها و خرس ها و لاک پشت ها به کجا پناه ببرند از شر این اشرف مخلوقات؟

تصور دار زدن لاک پشت ها برایم یک تصور غیرممکن است... شما می توانید تصور کنید که یک انسان چطوری 200 تا 300 لاک پشت را به دار آویخته است؟ دست کم می توانید شیوه این نوع آزار و اذیت را حدس بزنید؟

شما اگر می خواستید لاک پشتی را دار بزنید اول چه کار می کردید؟ طناب را دور گردن خودتان می انداختید یا لاک پشت؟

/ 58 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها

هميشه فكر مي كنيم طناب رو گردن ديگران مي اندازيم اما غافليم كه با اون طناب داريم خودمون رو دار ميزنيم.[گل]

کرگدن

عمه زری ! مدیونی اگه به روز کنی ! بی خیل بااااااااااا !!! چه کاریه ؟!!!!!

سحر

سلام زهرا خانم ! ممنون از اینکه نقد کردی در جواب فقط همین قدر میگم که من هر چه دارم از گذشته ام است که اون هم با فضای بسیار کهنه

فرزام

کجایی آبجی زهرا؟! آهااااااااااااااااااااااای! هستی؟

امیر صادق شایگان

باید به حال لاک پشت ها گریست[گریه] و به کسی که این کار را کرده لعنت فرستاد[شیطان]

مهتاب

اخه.......... بیچاره لاک ژشتا عجب ادم روانی عوضی بوده............. من لاک ژشتم که مرد تا 3 روز داشتم گریه می کردم.[ناراحت]

فریده

وای حالم بد شد. چقدر انسانها وحشی شدن. الهی من بمیرم این طفلک های بی صدا و بی گناه آخه چه آزاری به کسی رسوندن که دارشون می زنه.

ستاره

وای حالم بد شد. چقدر انسانها وحشی شدن. الهی من بمیرم این طفلک های بی صدا و بی گناه آخه چه آزاری به کسی رسوندن که دارشون می زنه.