بازنشستگان را از یاد نبریم.

پیرمرد با زحمت از پله ها بالا می آید. مرد جوانی دستش را گرفته و مراقب گام های لاک پشتی پیرمرد است. تا دم باجه شماره یک راهی نیست اما برای پیرمرد زمانبر است این راه رفتن طولانی تا جایی که باید حقوقش را بگیرد. نگاهم او را دنبال می کند . خسته ام. از وضعیت بازنشستگان جامعه ام احساس خستگی می کنم. نومیدی مفرطی گریبانم را می گیرد وقتی می بینم بیشتر بازنشستگان سرزمین من از کمترین تسهیلات رفاهی هم بی بهره اند و باید برای گرفتن مستمری ناچیزشان راهی طولانی تا بانک ها را با زحمت طی کنند.

پیرمرد می رود. خوش پوش و متین . نگاهم را از او می گیرم و  به باجه نزدیک می شوم. نوبت من رسیده و در پیرمردی دیگر در باجه کناری من ایستاده است. به متصدی باجه می گوید: « حالا که حقوقم رو نریختن به حساب فقط 30 هزار تومان بهم بدید. بسه مونه.»

از او خجالت می کشم. به عنوان عضوی از این جامعه از هم میهنم خجالت می کشم که دولت هنوز حقوقش را به حسابش نریخته و او هر روز از روزهای آخری ماه را به بانک می آید تا این مساله را از متصدیان بانک بشنود.

موقعیت بازنشستگان در ایران موقعیت اسفناکی است. دوران پیری برای آنها با آرامش نمی گذرد. اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی علاوه بر بیکاری و برخوردار نبودن از تفریحات لازم بازنشستگان را تهدید می کند. می شود در نگاه بی قرار بسیاری از آنها دلهره تمام این مشکلات را مشاهده کرد. می توان به جز غصه خوردن برای آنها کارهای دیگری هم کرد. البته این کارهای دیگر برنامه ریزی مقامات مسوول را می طلبد. یادمان بماند اگر ما روزی در گروه این مقامات مسوول قرار گرفتیم بازنشستگان را از یاد نبریم.

 

 

/ 21 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نصرا...خان

طرح برنامه ریزی شده: بنا بر ماده 13 این طرح کلیه بازنشستگان اعم از بدبخت و بیچاره و ناتوان و کم توان و نالان و غیره می توانند از برای دریافت آرسنیک یارانه ای هولوگرام دار به تعاونی بازنشستگان مراجعه نمایند. ستاد حمایت از قشر فوق الذکر

دبیرخانه دومین کنگره شعر زنان

خدا ســـروده تو را با تـــمام زيـــبايي جهان نشـــسته به كارَت در اوج شيدايي بهار پشت در اســت و گرفته دست تو را «چــهارشنبه عــزيز است چون تو مي‌آيي!» اولين پيش‌كنگره شعر زنان تهران، چهارشنبه 29 بهمن ساعت 16، سراي اهل قلم به نشاني: خيابان انقلاب، ابتداي فلسطين جنوبي، انتهاي كوچه خواجه‌نصير، سراي اهل قلم

واحدی

سلام اون موقع که اون کامانت رو براتون گذاشتم براي کاري داشتم مي اومدم تهران براي همين عجله داشتم تو مسير گاهي به متني که برام نوشته بوديد فکر ميکردم داشتم فکر ميکردم اين دسته گلي که اينقدر بزرگه چي ميتونه باشه راستش يه مقدار ترسيدم...اميد وارم هرچي که هست خير باشه اما در مورد جمله آخرتون خيلي خوبه که روحيه ديدن منو داريد من از اين موضوع واقعا خوشحالم و اميدوارم خيلي زود اين اتفاق بيفته مطلب ديگه اي هم هست که بايد بتون بگم در مورد خواهشهاي من که دوست دارم شاد بنويسيد کار شما که به چنين موضوعهاي اجتماعي ميپردازيد قابل تقدير من خودم هميشه به اين انسانها فکر ميکنم فقط دوست ندارم اين مدت که روحيتون خوبه با پرداختن به اين موضوعها روحيتون خراب بشه فقط همين اميد وارم تو کاراتون موفق باشيد و شاد ببينمتون[گل]

کرگدن

اوضاع بازننشسته ها هم خیلی توفیری با نشسته ها نداره !!!

سمیرا

سلام زری جون کنکور خوب بود؟

الهام

تف به این وضعیت! هر جاشو نگاه می کنی بدبختی ازش می زنه بیرون[ناراحت]

باقر

سلام اجازه دهید شمارا دختر با احساس پاک خودم بنامم من هم باشما درمورد بازنشستگان وجفای قلدران درباره انها موافقم نظر فوق العاده کثیف برخی کارشناسان اقتصادی حتی مقامات اینست که افزایش حقوق انان تورم درست میکند! انها نمیگویند اداره مملکت با برنامه های افتضاح ما تورم میسازد حتی انها عثیده دارند که پای درخت خشکیده اب چرا باید ریخت؟ اینها کسانی هستند که دیوانسالاری ایران را صدها سال است به گند دزدی ورشوه کشانده اند چون به کارشان میاید لطفا به وبلاگ من بیائید بقیه را انجا ببینید.

شیطان

غصه خوردن کاری رو حل نمیکنه ... باید صنفی تشکیل داد مانند کشورهای پیشرفته تر در این مورد