محمدمحمدعلی ، من و سرهنگ قذافی

یک: سرهنگ قذافی به جای 15 دقیقه، یک ساعت و 43 دقیقه در سازمان ملل سخنرانی کرد. و باعث شد عده ای سالن را ترک کنند، عده دیگری بخوابند و برخی دیگر بخندند. از آن گذشته مترجمی را که به صورت همزمان صحبت های او  را ترجمه می کرد تا مرحله افتادن روی زمین مشایعت کرد و به ناچار مترجم دیگری به جای او  آوردند.

سرهنگ حتی خطاب به اوباما گفت: پسرم! خوشحالم که یک کنیایی اصل، رییس جمهور امریکا شده است. اگر تو هم بتوانی مثل من که 40 سال است رهبر لیبی هستم و خود را رهبر دائم العمر لیبی کرده ام، خود را رییس جمهور دائم العمر امریکا کنی وضع این کشور خوب خواهد شد.

به گفته سخنگوی کاخ سفید، اوباما هنگام سخنرانی سرهنگ قذافی در سازمان ملل حضور نداشت اما وقتی سخنان او را شنید خنده اش گرفت.

دو: در بحران درگیری های بعد از انتخابات ایران ، اولین کشوری که برای پناه دادن مردم به سفارخانه های خارجی سخن به میان‌ آورد سوئد بود. حتی گفته شد این مساله در مجلس نمایندگان این کشور به صورت جداگانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با اینهمه سوئدی های محافظه کار و محتاط و مودب! جزء سه کشوری بودند که از میان کشورهای اتحادیه اروپا هنگام سخنرانی رییس جمهور ایران سالن را ترک نکردند. تازه آقایان سوئدی بعدها اعتراضی داشتند مبنی بر اینکه ترک سالن رفتاری غیرمودبانه است!

سه: بداخلاقی به مردان و زنان عرصه سیاست اختصاص ندارد. روزنامه نگاران و خبرنگاران هم از این کارهای بد می کنند. مثلا همکاران خود را در ازای پیشنهاد حقوق بیشتر دور می زنند یا موزمار بازی در می آوردند و می خواهند زیر زبان همدیگر را درباره استخدام و کار در این روزنامه ها و خبرگزاری های زپرتی بکشند! حالا پیدا کنید آن شیر پاک خورده ای را که تاریخ به شکلی نوشته که در آن روزنامه نگاران و خبرنگاران، مردان و زنان سیاست را مورد نقد و انتقاد قرار می دهند. خدا برسد به داد همه ما!

چهار: امروز مطلع شدم دو استاد خوب داستان نویسی، امیرحسن چهل تن و محمد محمدعلی برای فرصت مطالعاتی به خارج از کشور رفته اند. یاد جای خالی شفیعی کدکنی افتادم و  ... هر دم از این باغ بری می رود!

پنج: حوصله ندارم!

/ 22 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رعنا

آخه این تیتر مخاطب خاص داره در حقیقت اینجوری بهم سفارش داده شده بود.

آیدین

خواستم بنویسم دیدم کاربر تو هم همچین حوصله نداره مورد پنج رو به صورت اتفاقی دیدم خب هوای حوصله ابری است بی خیال فراموشش کن.

نواده قابیل

سلام زهرای عزیز. راجع به این پستت فقط می تونم بگم اینقدر دز سیاست و زشتی زندگیم رفته بالا که دیگه من هم حوصله ندارم اما راجع به پست قبلیت : معلم کلاس اول واقعا معلم سرنوشت سازیه . من هم تجربه بدی از اولین سال مدرسه ام دارم که فکر می کنم تاثیرش تا حالا برام مونده !!! برای همین وقتی رفتم برای آموزش و پرورش فرم استخدام پر کنم گفتم هر مقطعی غیر از سال اول و دوم ابتدایی! [لبخند]

شراره

قذافی هم یکی لنگه محموتی...این سوئدی ها هم که شورش رو در آوردن با این ادب و تربیت

آساره

سلام به قول مجید مجیدی : این روزها واقعا حالمان خوب نیست جدا حوصله نداریم - خبر رفتن استاد شفیعی کدکنی به همان اندازه برای من ناراحت کننده بود که دیدن خون و خونریزی های اخیر

رویا امیری

خوندیمتون پس کی یه شعر میذاری تو پستت عزیزم

زهره

اخرین روز سالتو خوندم عزیزم قشنگ بود ولی کلی غصه خوردم تو دلم برای همه بچه مدرسه ای ها دعا میکنم که معلم خوبی داشته باشن .

فرزام

اول که سلام خاله زری جان. خوبی؟ دوم که پست اخرین روز سال به جای اول مهرت شاهکار بود. کلی دلمرگ شدم خوندمش. سوم اینکه اون اسگلی که شراب بی الکل ساخته خوب آب انگور ساخته دیگه! من نمی فهمم خوردن اون شراب یعنی چی؟ اگه خوش طعمه، که خوب شربت میوه اس. اگه هم مثل شراب بدطعمه، مگه آدم مازوخیسم داره که یه چیز بدطعم بخوره که مستم نمی کنه؟ اینا جدا مسلمین و مسلمات را اس کرده اند تا دسته[نیشخند] چهارم اینکه برایتان ارزوی شادباش داریم در ایون مارموز بازار[لبخند]

علیرضا

همه چیز کارتونی شده !‌میگی نه!‌؟

علیرضا

همه چیز کارتونی شده !‌میگی نه!‌؟