دلخون، دل را خون می کند

دلخون، دل را خون می کند. اگرچه فیلم کاملی نیست اما فیلمنامه بسیار محکم و پخته ای دارد که شوک آور است. نویسنده فیلمنامه به جای غلت زدن در زباله سوژه های  پوسیده به فکر خلق اثری بدیع بوده که توانسته روزنه ای تازه به جهان دید مخاطب باز کند. این اثر شگفت آور وقتی با بازی خارق العاده حامد بهداد تکمیل می شود مخاطب دلش می خواهد تمام محتویات دستش از چیپس و پفک و رانی و آلوچه گرفته تا دسته صندلی و دست یار را رها کند و بچسبد به پرده سینما و تا جایی که می تواند همه صحنه های فیلم را ببلعد.

در فیلم دلخون جریان طبیعی زندگی هرگز متوقف نمی شود. دعوا و اختلاف زن وکیل و همسرش به روال خود باقی است و با ژست های هندی و فیلم فارسی مابانه به رابطه حسنه تبدیل نمی شود.

عماد به اعدام محکوم شده و این مساله سیر قانونی خود را تمام و کمال طی می کند.

نسرین به قلب نیاز دارد اما نویسنده فیلمنامه حتی به خاطر دلخوشی مخاطب هم که شده یک جای داستان بالاخره برای او از آسمان قلب نمی فرستد.

همه چیز دست به دست هم می دهند تا سایه تاریک خودخواهی را به وضوح برای ما نمایان کنند و ما با این حس درگیر بشویم و شاید به این بیندیشیم که ما در زندگی چقدر خودخواه هستیم و این حس گند لعنتی چه بلاها که بر سر ما نیاورده است. دلخون فیلم زندگی همه ماست. همه ما آدم های خودخواه که روابطمان را به راحتی بر اثر خودخواهی از دست می دهیم و تا مرز جدایی  و جنایت پیش می رویم.

در این میان درست وقتی که انسان می خواهد از خودخواهی اش بگذرد قانون نمی گذارد. قانون ساخته دست بشر که اکنون دیو چند سری شده و  باید برای دیگرخواهی گاهی مقابل آن هم ایستاد و مبارزه کرد.

 

/ 15 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sababoy

سلام. یک پیشنهاد نون و آب دار! Marketing به سبک Sababoy : فرصتي استثنايي عضويت در سايت گرين هورس، مادام العمر و ماهيانه حقوق دريافت کنيد. با کمي تلاش، تا آخر عمر با خيال آسوده زندگي کنيد. شما مي توانيد ماهيانه از 90000 تومان تا 92000000 تومان حقوق دريافت نمائيد. بله... ماهيانه حقوق ثابت نود و دو ميليون تومان دريافت کنيد. باور کنيد جهت زندگيتون عوض ميشه اگه يه بار و فقط يه بار مطالب اين وبلاگ رو کامل و دقيق بخونيد. هيچ غل و غشي در کار نيست. ذهنيت بد رو از خودتون دور کنيد و شروع کنيد به خوندن. اول بخونيد. حدس و گمان رو بذاريد کنار! قضاوت و محاکمه رو هم بذاريد واسه بعد ! برای دیدن شرایط به این آدرس مراجعه کنید و برای ثبت نام به آدرس دوم مراجعه کنید. http://sababoy2.blogfa.com آدرس ثبت نام: http://tickerbar.info/join_now.ghc?r=230380728 Sababoy

حمید

سلام...خوبی؟... جدا!؟...فکر نمیکردم فیلم خوبی باشه!شاید به خاطر اسمشه که همچین فکری کردم!...پس حتما باید بچینم همینروزا ببینم...البته به خاطر حامد بهداد و وسواسش هم که شده میشه به فیلم اعتماد کرد و دید...

حمید

حالا که فیلم معرفی کردی بذار من هم یه چیزی معرفی کنم تا حساب بیحساب بشیم!...تئاتر "ویولونهاتان را کوک کنید" ساعت 19:15 تو سالن اصلی تالار مولوی...خیلی وقت بود کار خوب ندیده بودیم ولی این محشره...چند روز پیش با عباس به صورت رو پله نشستنکی دیدیمش!...اگه وقت میکنی تا برنداشتن برو...مطمئنم خوشت میاد...

فرزام

پست قبلی ات عالی بود زری. مخصوصا مخصوصا تیترش[ماچ]

مرتضی

سلام دوست عزیز وبلاگ جالب و مفیدی دارید . اگر خواستید سری هم به وبلاگ ایرانگردی و جهانگردی من بزنید با تشکر در سایه ایزد منان همیشه سالم و سر بلند باشید http://shiekhbagloo.persianblog.ir

آرش بابائی

تحلیلت از قانون قابل تامل بود زهرا . . . آفرین فیلم تاثیر گذاری بود . منم دیدمش .

غزل خونه

سلام خوندم. خب باید فیلم رو دید تا بشه راجع به تحلیلت اظهار نظر کرد... ولی پست قبلیت محشر بود... دمت گرم و سرت خوش

الهام

زری جان اگرچه در بعد فیلمنامه با تو موافقم ولی به نظرم بازی ها تصنعی بود بهداد که دوباره کلیشه خود را تکرار کرد... شاکردوست با ان پلک های باز بیش از حد معمولش!