سریال حضرت یوسف یا کمدی یوزارسیف؟

 

یوزارسیف یا همان یوسف کنار یکی از کارکنان قصر عزیز مصر راه می رود و به او می گوید: چرا اینهمه زود بازگشتید؟

و در جواب می شنود: بازمان گرداندند.

صدای خنده ما خانه را پر می کند و من تعجب می کنم از این ادبیات قرون وسطایی در سریال های این دوره زمانه که برای انسان های این دوره زمانه ساخته می شوند.

اما این تمام موضوع خنده داری نیست که درباره سریال حضرت یوسف من را می خنداند. به شدت می خنداند.

به این فکر می کنم که کارگردان این سریال عجب آدم زیرکی است که از یوسف زیبایی زدایی کرده( این اصطلاح را خودم اختراع کرده ام). یعنی فردی را برای بازی در نقش یوسف انتخاب کرده که به جای شباهت به یوسف زیبا باعث تعجب و در درجه دوم باعث خنده می شود. به هر حال زیبایی نسبی است اما فکر می کنم این دیگر جزء عجایب هفت گانه جهان معاصر باشد که بینندگان سریال حضرت یوسف او را مردی ببینند با پوست سفید شیشه ای و لبهای گوشتالوی قرمز و ابروهایی که ناشیانه آرایش شده است.

از لباس های ضخیم و فراوان زلیخا هم بگذریم که کمترین شباهتی به لباس زنان مصری ندارد. زنان مصری که حتما می دانید با لباس میانه خوبی نداشتند.

اما انتخاب جهانبخش سلطانی با آن ته لهجه اصفهانی به عنوان فرعون و انتخاب پروانه معصومی به عنوان همسر فرعون را باید یک پدیده در تلویزیون ایران بدانیم. به همه اینها گریم بازیگران ، طراحی صحنه افتضاح و کودکانه این سریال را اضافه کنیم اینطوری یک کمدی ناب تولید می شود به نام یوزارسیف و زلیخا.

اگر بخواهیم می توانیم برای نمک داستان لباس ندیمه های زلیخا را هم در نظر بگیریم.

به هر حال من بی صبرانه انتظار می کشیدم آن یوسف کوچک بسیار غیرعادی که بیشتر شکل دخترخانم هاست تا اقاپسرهایی که قرار است پیامبر باشند بزرگ شود و یوسف را در سن جوانی ببینم  اما هرگز تصور نمی کردم با این پدیده روبرو بشوم.

/ 80 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

در ادامه حق هم داشتی اما این اواخر یک کمی بهتر شده خدایش....[سبز]

ویستا

ببخشید خیلی عذر می خوام نکنه می خواستید با محظورات عرفی در ایران زنها رو کاملا به شکل اون دوران ببینید!!! بهتره به جای ایراد گرفتن های ناشیانه و منتقد بازی در آوردن های بی معنا کمی هم واقع بین باشیم...چرا سعی نمی کنید از روش ها و کار های حضرت یوسف پند بگیریم!مطمئنا اگر شما خیلی علاقه داشتید به شخصیت واقی یوسف پرداخته شود به جای ایراد گرفتن از نقش و بازیگر به کار بزرگی که در این سریال انجام گرفته هم نظر می کردید...کمدی نظرات شماست که در حد و اندازه ی آن نیست که نام شما را به عنوان نویسنده در زیر متن درج کنند... ویستا

مهرناز

مطمئنا نمی توان از بازی زیبای مصطفی زمانی چشم پوشی کرد شما اگر خیلی محقق بودید یا مثلا نویسنده با بازی او و چهره ی کاملا زیبا و سزاوار این نقش مصطفی زمانی توجه می کردید و به قول ویستا این همه منتقد بازی در نمی آوردید!!خانم شاد!!

محسن

سلام خسته نباشید - نظر شخصی وبه دید شما خوب بود اما سوال : ایا تا بحال ساخت یک تله تاتر یا فیلم را از نزدیک دیده اید؟

نیما

سلحشور ثابت کرد که میشه مجموعه ایی ساخت که باعث حیرت بشه.هرکسی که در طول سال حداقل 1 دقیقه مطالعه داشته باشه می فهمه که این آقا چه جفنگیاتی رو تحویل ملت داده.بعد از دیدن سینوهه و آخن آتون در روال داستان حضرت یوسف،در قسمتهای بعد شاهد حضور ژولیوس سزار،اسپارتاکوس ، رابین هود و کاراگاه گجت هم خواهیم بود.گریم در حد رو حوضی،طراحی لباس در حد اسراف بیت المال،دکور من رو بیشتر به یاد ناخدا خورشید میندازه.شما به لهجه اصفهانی اشاره کردی ولی اگه دقت کنی لهجه جنوبی و حتی لری رو می تونی تشخیص بدی.استفاده از ضرب المثل های مصطلح معاصر ، روده درازیها و هنرپیشگان درجه 60 همه و همه باعث بوجود آمدن فاجعه ایی تاریخی شده.سلحشور واقعاً جفنگی.جفنگ.

mahan

to dorost migi vali in ghadr ham nabayad kamlotfi koni khanom [شکست]

عاطفه

سلام. من نه خیلی مومنم نه حذب اللهی اما سریال حضرت یوسف خیلی دوست دارم شاید ایرادهایی داشته باشه اما با این وجود سریال قشنگیه. شما همش ایراد گرفتید و مسخره کردید و حتی یک دونه هم خوبی نگفتید. انگار خیلی بد بینید یا خصومت خاصی با این فیلم دارید.مگه میشه یک فیلم همش بدی باشه؟ از نوشتتون بدم اومد.

تو اصلا حالت خوب نبوده توکه حرف زدن بلد نیستی نظرنده فکر کنم تو اینجا رو با لس انجلس اشتباه گرفتی اخه ادم بی سواد برو یه صفحه هم که شده مطالعه کن

خدا شفات بده

کلاغ

در مورد سریال خون تو شیشه کن یوزارسیف باید گفت که سراسر دروغ و شبهه این سریال را تسخیر کرده چون درتاریخ مصر هیچ وحدانی وجود نداشت به غیر از همان آخ ناتون که 12سال حکومت کرد و خورشید پرست بوده و در آخر نیز برعلیه او توطئه شد و در زمان حکومت او پایتخت به ممفیس منتقل شد بمیرن با این سریال که پول مردم را هاپولی کردند و بماند که یوسف در مقابل پدر از اسب به پایین نیامد و در نتیجه به فرمان خدا خاندان نبوت از نسل یوسف قطع شد