دارم به شهر تازه ی مان فکر می کنم

شاید کمی سخت باشد. شاید هم نه. اینکه بروی با یک عده پیرمرد و پیرزن تنها که همه عیدهای شلوغ و سفره های هفت سین و تخم مرغ های رنگی و بوسه های کشدار  را در ضعف و ناتوانی این روزهایشان از دست داده اند حرف بزنی ؛ کار سختی می تواند باشد. اما باید یک نفس عمیق بکشی و به چشم هایی نگاه کنی که اول با تو غریبه خواهند بود و بی تفاوت. بعد کمی که بگذرد یکی برایت شعر می خواند. حتی به زبان انگلیسی . و یکی از دوست دخترهای دوران جوانی اش حرف می زند که رفته خواستگاری دو تا شان با هم و آخر سر هم عاشق خواهر بزرگترشان شده .

دیدن بچه ها که اصلا سخت نیست هرچند که شاید غریبی کنند.

این عید عازم دست کم دو خانه سالمندان و یک خانه کودک هستیم.

اول : دوستانی که می خواهند در عید دیدنی ها با ما همراه باشند ؛ این خانه ها در مناطق میدان توحید، تهرانسر و نازی آباد هستند و شاید یکی هم در ازگل. برای حضور در این خانه ها مشکلی وجود ندارد اما اگر کسی می خواهد با ما همراه باشد حداکثر باید تا سه شنبه 25 اسفند به ما اطلاع بدهد تا ما تعداد نفرات را به خانه ها اعلام کنیم. دوستانی که شماره تلفن ما را دارند لطفا اس ام اس بزنند یا تماس بگیرند و بقیه دوستان هم از طریق ایمیل یا کامنت اطلاع دهند.

دوم: دوستانی که مایل هستند برای خریدن هدیه همکاری کنند می توانند حداکثر تا سه شنبه 25 اسفند ماه به این کارت ، پول واریز کنند. و حتما اطلاع بدهند. مبلغ اصلا زیاد نباشد. فقط یک هدیه خیلی کوچولو.

2007 1013 3321 6104  بانک ملی ، به نام محسن محمدی پور

سوم : اگر فقط می خواهید با ما در عید دیدنی همراه شوید خود را به همکاری در تهیه هدیه ملزم ندانید. این دو هیچ ارتباطی با هم ندارند و  ما فقط به حضور شما نیاز داریم.

چهارم: هماهنگی برای عید دیدنی ها از طریق تلفن انجام خواهد شد. پس دوستانی که مایل هستند شماره تلفنی از خود به ما بدهند تا بتوانیم دو روز قبل به آنها اطلاع بدهیم.

پنجم: به امید دیدار...

ششم : محسن ایرن عزیز! بینهایت ازت ممنونم که همه هماهنگی ها رو تو انجام  دادی... محبوب و محسن باقرلوی عزیز ! از شما هم ممنونم که لینک نوشته محسن و من رو توی وبلاگتون گذاشتید.

لینک محسن ایرن : http://bluepenn.blogfa.com/

لینک محبوب :http://mahboob.persianblog.ir/

لینک محسن باقرلو: http://ololon.persianblog.ir/

/ 28 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمید

راستی الان یه کامنت الکی گذاشتم و جوابت به کامنتم برای پست قبل رو دیدم!...یعنی چی که گفتی "آموزش از سنين بالا آغاز نمي شه"!؟...حتما انتظار داری بچه رو از پای خاله بازی بردارن بیارن آموزش مسائل بی تربیتی بهش بدن!؟... از شوخی گذشته به نظرم داری کمی زیاده روی میکنی...عباس میگفت استادشون تعریف میکرده که یه بنده خدایی تو یکی از روستاهای جنوب کشور با زن و چند بچه روش نصب کاندوم رو هم نمیدونسته...یه جوری استفاده کرده بوده که دچار دردهای شدید بیضه میشده و نهایتا دردشو برای این کسی که تعریف میکرده گفته بوده(توضیح اینکه چیکار میکرده خیلی جالب نیست)...به نظر تو آموزشهای اولیه برای این افراد لازم نیست؟

حمید

تازه این یک از هزارانه...نگو این برای شهرستانای دورافتاده اس که میگم تو همین تهران که خیر سرمون پایتخته و اکثر شهروندان به اینترنت دسترسی دارن از هر سه تا بچه یکیش ناخواسته اس... ایراد کار تو اینه که بعضی وقتا فقط خودت رو نگاه میکنی و این برای قلم کسی که میخواد برای یه جامعه بنویسه آفت بزرگیه...

حمید

ضمنا یه نکته مهم دیگه که تو معادلاتت فراموش کردی اینه که ما خیلی مخلصیم به خدا!

اشرف گيلاني

در رویاهای خوش, پار و پیرار. حقیقت, سنگی, جاری و بلورهای باور که می شکنند در زمزمه های سنگ. بیداری, من و تو در بیداری نیست، در تنش, تب آلودهء جوانه ای ست که سنگ و یخ را می شکند، در شب, زمین. ................ بهاران مبارک[گل]

سهبا

سلام زري جون . ميدوني شنيدن يه قصه از زبون آدمايي با دنياهاي متفاوت چقدر قشنگه ؟! اين برنامه اي كه شما و محسن تشكيل دادين حسنش به همين بود كه ادماي مختلف اومدن اين قصه رو به شكلاي قشنگي كه از دلشون برميومد بيان كردن و من عاشق اين بيانهاي مختلف ماجراهام كه نشون ميده دنياي متفاوت ادما رو . ممنون گلم .

فریاد

سلام بالاخره موفق شدم برای عید یه برنامه ریزی بکنم..میشه بیایین و نظرتون را بگین؟!؟

حرفخونه

سلام عزیزم. ممنون از فراخوانت. و می خوام خواهش کنم منو تو لیستت قرار بدی. می خوام بدونم کی اینکارو انجام میدین؟ روز عید؟ ساعت و برنامش که اوکی شد به منم خبر میدی؟ و من با اجازت پستت رو تو وبلاگم لینک می کنم شاید از دوستای منم کسی بخواد بیاد. برای قلب مهربونت دوست دارم . منتظر خبر هستم . فعلا .... روی ماهتو می بوسم عزیزم. موفق باشی. راستی به وبلاگم سر بزنی خوشحالم می کنی

حرفخونه

سلام عزیزم. ممنون از فراخوانت. و می خوام خواهش کنم منو تو لیستت قرار بدی. می خوام بدونم کی اینکارو انجام میدین؟ روز عید؟ ساعت و برنامش که اوکی شد به منم خبر میدی؟ و من با اجازت پستت رو تو وبلاگم لینک می کنم شاید از دوستای منم کسی بخواد بیاد. برای قلب مهربونت دوست دارم . منتظر خبر هستم . فعلا .... روی ماهتو می بوسم عزیزم. موفق باشی. راستی به وبلاگم سر بزنی خوشحالم می کنی

سید

سلام آبجی خدا خیرتون بده! انصافا آدم از این محبتهای بی دریغی که میبینه و میشنفه خیلی خوشحال میشه. من به نوبه خودم از تو و دیگر دوستانی که توی این کار خدایی و انسانی و وجدانی و ... قدم برمیدارن ممنونم و برای موفقیت و سلامتیتون دعا میکنم, خصوصا واسه آبجی همیشه مهربان خودم. متاسفانه من تهران نیستم اون موقعی که شما میرید ولی سعی میکنم کار شما رو توی شهر خودمون انجام بدم خانم دکتر[لبخند]

غزل خونه

شاهکار کردی زهرا دمت گرم و سرت خوش...