آزادی ات مبارک سعید حجاریان!

نمی دانم چرا وقتی خبر آزادی حجاریان را خواندم گریه کردم! شاید چون تیتر یک روزنامه سرمایه بود و سرمایه هم درست روبروری چشم من بود و تیتر هم که حرف اول را می زند در جذب مخاطب!

سعید آزاد شد عبارتی بود که واقعا انتظارش را می کشیدم. از روزی که گفتگوی حجاریان با حیدری را دیدم و تماشای چشمان پر از هراس حجاریان دلخونم کرد آرزو می کردم این مرد هرچه زودتر خلاص شود از این زندان.

به سوابق اجرایی و کاری حجاریان‏... این به اصطلاح مغز اصلاحات... کاری ندارم. مساله ای که این روزها و خیلی روزهای دیگر به رخ کشیده می شود. به هر حال مسلما هیچ یک از برادران و خواهرانی که در جمهوری اسلامی فعالیت دارند چه به عنوان اصطلاح طلب و چه اصولگرا از سابقه ای که شاید مد نظر ما باشد برخوردار نیستند. قدر مسلم اینکه همه آنها کم و بیش عضو سپاه پاسداران بوده اند و در فعالیت های انتحاری و انقلابی بسیاری مشارکت داشته اند. حالا بگذریم که از بد حادثه پناه آورده ایم به خانه اصلاحات چی ها!

با اینهمه سعید حجاریان پیش از هرچیز یک انسان است آن هم انسانی که به دلیل شرایط خاص جسمی باید حرمت بیشتری برایش قائل بود تا شان و منزلت انسانی اش اینگونه لگدمال دوربین های این تلویزیون پیزوری نشود.

زور دارد آدم حجاریان را رودر روی مجری صدا و سیما ببیند آن هم در شرایطی که مجبور است دیکته ای را که مجری به او می گوید از بر بخواند. و گاهی هم سعید شریعتی کمکش کند.

حجاریان حتی از حرف زدن ناتوان است آن وقت کجای این مساله انسانی است که او را با لباس پلوخوری جلوی دوربین بنشانند و سوال پیچش کنند ؟

دردناکی این تماشا تا همین امروز دلم را چنگ می زد تا زمانی که خبر آزادی اش را خواندم . خوشحالم که دست کم برای مدتی کوتاه تا زمان اعلام دادگاه در خانه خودش نفس می کشد و روزنامه ای را می خواند که خودش انتخاب می کند. خوشحالم که دیگر مجبور نیست به دشواری زبان به اعتراف بگشاید. خوشحالم که آزاد است حتی اگر از بند خیلی چیزها رها نشده باشد هنوز!

خوشحالم که سعید حجاریان آزاد است حتی اگر من و خیلی های دیگر همچنان اسیر نومیدی و بی اعتمادی و بدبینی باشیم.

 یک آدم هم آدم است .

/ 34 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام

در کرختی این روزها خودش غنیمتی است!

رویا امیری

ما همه خوشحالیم براش . از قدیم گفتن آه دل بیچارگان اثر کند شب نکند سحر کند . به امید آن روز زنده ایم

بی تا

تو هم قصد نداری به روز بشی نه؟؟؟

حمید

داری وارد یه هفته میشیا!...ما منتظریم ها!...

ميرزايي

به هر كجا بروي آزادي نه هر كجا بروي آزادي!

نيلگون

از اينكه اين آدم چقدر دوست داشتنيه بگذريم، به قول زهراي عزيز يك آدم هم يك آدمه

رضا

زهرا جان بی خیال زیاد خودت رو نارحت نکن زود پیر می شوی!!!!!

محمد

اونم مثله شريعتي بعدمركش شناخته ميشه

عنایت

زهرا خانم :همه از آزادی این تئوریسین اصلاحات کسی که سالها مدیریت جنگ روانی بر علیه دشمن بعثی را بعهده داشت و خدماتی ماندگار در نظام اسلامی از خود بجای گذاشته است خوشحالیم .تاریخ بهترین شاهد و عادل ترین قاضی است.