این آدم های ناشنیده پند

کشته غمزه تو شد حافظ ناشنیده پند

تیغ سزاست هرکه را درک سخن نمی کند

 

 اول:  کتاب جدید ایرج پزشک زاد  درباره حافظ است. به نام : حافظ ناشنیده پند.

هنوز کتاب را کامل نخواندم. تنها کتابی است که نمی توانم یک نفس بخوانم و تمامش کنم. با اینهمه تندخوانی و سرعت و شتاب ، نفسم بند می آید تا به این کتاب می رسم. دلم می خواهد کلمه به کلمه آن را ببلعم. انگار خود حافظ را می بینم با آن موهای پریشان و آن لبخند بی نظیر. سه روز است که این کتاب را گرفته ام و هنوز تمام نشده. آنهمه فراغت و استراحت چند روز اخیر هم نتوانست حریفم شود برای خواندن کامل حافظ ناشنیده پند.

دوم : امروز با دکتر بهرام عکاشه حرف می زدم. درباره زلزله تهران و فاجعه ای که در پیش است. به محض اینکه مصاحبه روی سایت برود توی مکث لینکش را می نویسم. فقط عجالتا این را بگویم که دکتر عکاشه می گفت: ما بیشتر از 40 سال است درباره زلزله تهران هشدار می دهیم!

سوم : عجب عاشق جلال الدین بلخی شده ام این روزها. بعد از آن دوره طولانی دوری ، بالاخره بین ما صلح افتاد. دفتر خاطرات روزانه ام پر شده از مولانا.

 

/ 19 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیروس

این کتاب جدید دکتر حسنلی هم می گن خوبه! البته خودم ترجیح می ذم شعراشون رو بخونم تا کتاب های اطرافشون رو! این تهران هم تقصیر این قاجار های نمک به حروم شد دیگه:)

آلن

زمان دقیق زلزله رو ازش بپرس. حتی ثانیه شو. مرسی.

محبوب

من همیشه عاشق مولانا بودم و هستم . خوش به حالت که سرعت خوندنت بالاست . من که جون می کنم انگار تا بخونم . قبلاً اینطور نبود ولی الان که با تشویق های تو دوباره شروع کردم ، سرعتم پایینه . یعنی هنوز اونایی که گفتی رو کامل نخوندم که باز ازت لیست بگیرم . یعنی خوب میشم ؟

شرف گيلاني

خانوم عزيز كو پس ايميلت؟ سر كارم گذاشتي؟![ناراحت]

شیدایی

برای منم می گیری فال قهوه ؟ ...

سهبا

سلام عزیز . خوبی ؟ خوشحالم که باز از دغدغه هایت نوشتی و چه زیبا هم نوشتی گلم .

سهبا

دوستی دارم که زمان خواندن کتاب کیمیاگر کوئیلو می گفت من با تک تک کلمات این کتاب زندگی می کنم ! حالا این شده روایت تو با این کتاب !

گيندامهر

درود‌، دو، ده و هزار و بيشتر بعد از سي و دو سال تازه در فضايي مجازي متولد شدم. قدم بگذار به مهر و ريز سنجي كن نقطه هاي نظرت را سپاس تا بي نهايت هستي گيندامهر

عاطفه

من که جونم بالا میاد تا یه کتابو تموم کنم..چرا؟؟نمیدونم واله..فک کنم بدجور حالم بده!! در مورد زلزله هم چی بگم جز اینکه : ما میمیریم[زبان]