زندگی مشترک در آپارتمان 30 متری هم ؟!

زندگی مشترک در آپارتمان 30 متری هم زیباست

 

خبرگزاری فارس: منصور واعظی ، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه زندگی در آپارتمان 30 متری هم زیباست، گفت: این برای زوج‌های جوان نقطه آغاز خوبی‌ است.

برای ارزیابی زندگی مشترک در یک آپارتمان 30 متری به سراغ دوستانم در  سایت پرشین بلاگ رفتم و ازآنها خواستم  با کلمه های 30، زندگی مشترک و آپارتمان جمله بسازند.

هدف: سنجش درجه نزدیکی و تقارب ذهنیت افراد معمولی جامعه با ذهنیت مقامات کشوری.

روش تحقیق: مخلوطی از روش های پیمایشی ، پرسش نامه آزاد و تحلیل محتوا.

جمعیت نمونه: گروهی از وبلاگ نویسان سایت پرشین بلاگ.

نتیجه تحقیق نشان می دهد که 12/16  درصد از جمعیت نمونه ذهنیتی نزدیک به ذهنیت دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور دارند البته درباره موضوع زندگی مشترک :

1. من از اخبار رادیو جوان شنیدم که میشه زندگی مشترک رو تو آپارتمان 30 متری شروع کرد و خوشبخت بود.
2. فکر کنم 30 نفری هم میشه تو آپارتمان مشترکا زندگی کرد. ما سخت می گیریم و بیخود ساده زیستی رو کنار گذاشتیم و توقع زیادی داریم

3. در یک آپارتمان، 30 خانوار بدون مشکل و درگیری می توانند زندگی مشترک داشته باشند. همچنان که در 30 سال گذشته چنین اتفاقی رخ داده

4. در یک آپارتمان سی متری هم می توان زندگی مشترک داشت

5. زندگی مشترک در آپارتمان 30 متری !

همچنین 58 درصد از افراد زندگی مشترک را شوخی گرفته و بدجوری با آن بازی می کنند و جمله سازی هایی از خودشان بروز می دهند که با طنز تلخ اجتماعی آمیخته است و این احتمالا بیانگر این واقعیت است که تشکیل زندگی مشترک در جامعه سخت شده است.

1-    بعد از 30 سال زندگی مشترک آپارتمانها به دلیل تحمل فشار غیر متعارف از هم می پاشند !!!

2-    زوج های جوان مستاجر بدانند که اگر تا زمان تولد اولین فرزندشان در 30 آپارتمان زندگی مشترکشان را انجام ! نداده باشند خیلی بی عرضه و چلمن اند !!!

3-    زوجهای جوان مستاجر بدانند که در زندگی مشترک اگر تا قبل از تولد اولین فرزندشان 30 آپارتمان عوض نکرده باشند خیلی بی عرضه و چلمن تشریف دارند !

4-    بنده خودم شخصن ! به جهت انس و الفت عمیییییییییقققققققق ! با تعالیم اسلام ناب بسیار همسر گزیده ام و در حال حاضر در بیش از 30 آپارتمان مختلف زندگی مشترک دارم تووووووپ !

5-    بر اساس تئوری های رئیس جمهور منتخب و بررسی های کارشناسان دولت با توجه به گرانی و ریدمان بازار مسکن ! و پیشرفت تکنولوجی ! در حال حاضر در حدود 30 نفر می توانند در یک آپارتمان نقلی با هم زندگی مشترک بکنند ! البته به شرطی که آدم باشند و قانع !!!

6-    جوان ها در سال نوآوری و شکوفایی باید دمبال نوآوری باشند و مثلن در یک آپارتمان با 30 نفر همزمان زندگی مشترک انجام بدهند ! تا هم مشکل مسکن حل شود هم مشکل ازدواج !!!

7-    زندگی مشترکی که 30 سال در یک آپارتمان ادامه یابد بسیار کسل کننده است و باید فکری برایش نمود !

8-    پیران دنیا  دیده هم می توانند در راستای اهداف متعالی نظام در سال یاد شده شکوفایی از خود در کنند و با مصرف داروهای موجود در بازار که بنده هم مشتری ثابتشان هستم ! یک آپارتمان جداگانه تهیه کنند و 30 بار در روز زندگی مشترک صیغه ای را امتحان کرده و تمرین خود شکوفایی و معرکه گیری در سر پیری بکنند !!!

9-    در 22 بهمن امسال به 8 نفر از جوانان متعهد و برتر ایران اسلامی در رشته ها و زمینه های مختلف ! همینجوری بی دلیل و فرررررت ! یک دستگاه آپارتمان بصورت مشترک جایزه داده خواهد شد تا زندگی بکامشان شیرین شود عین چی !!! ( مشترک و زندگی جدا هستند و 22 + 8 = 30 : به جهت خود شیرینی و نوآوری و شکوفایی بیشتر !!! )

10-         گرانی مسکن شایعه ای بیش نیست که ایادی استعمار در کرده اند ! و من خود خودم ! یک آپارتمان 30 میلیون تومانی سراغ دارم که جان می دهد برای زندگی مشترک ! البته یک کم بد مسیر است و در 800 کیلومتری نور آباد ممسنی واقع شده که آنهم انشالله با بیش فعالی ! های جناب قالیباف و مترو در کردن ایشان از شخص خودشان حل خواهد شد !!!

11. در روایات و احادیث آمده که : هل یستوی الزندکی الکنندکان المشترکین فی 30 متر الآبارتمان فی الاسلامشهر و الچهار دانگه ! با الزندکی الکنندکان ال لا مشترکین فی 3000 متر الآبارتمان فی الزعفراینه و الکامرانیه ؟!!! که این روایت نشان دهنده برقراری عدالت در آن دنیا در زمینه مسکن میباشد !!!

12. سازمان مخابرات هم اعلام کرده است که به 30 نفر از مشترکین خود که با فرستادن روزی 22000 اس ام اس  مثل آدم از زندگی خود لذت ببرند ! در پایان سال یک کارت شارژ یک هزاااااااااااااااار تومانی همراه اول ! جایزه خواهد داد بروند توی آپارتمانشان حالش را ببرند !!!

13. رئیس جمهور و هیئت وزیرانش در راستای نهادینه کردن صرفه جویی ملی و تمرین ساده زیستی صدر اسلام ! و با شعار (( یک سوزن ته گرد ! به خودت بزن یک تیر چراغ برق به امت همیشه در صحنه ! )) به شدت و خیلی خفن ! وارد عمل شده و با هماهنگی با وزیر محترم نیرو ترتیبی اتخاذ کرده اند که برق آپارتمان شخصی همگی شان 30 صدم ثانیه در سال ! بصورت مشترک در قسمتهای پاگرد و راه پله ! قطع شود تا بتوانند زندگی مردم عادی را بیشتر درک کنند !!!

14. به مناسبت 30 سالگی انقلاب. اپارتمان 30 طبقه زندگی مشترکتان را با جمیع برادرارن و خواهران دینی در راه حل مشکلات مسکن و ازدواج جوانان 30 ساله با 30 نفر به اشتراک بگذارید تا قبض برق و آب 30 درصد کاهش یابد.

15. برای 30 درصد زوجین تازه کار مشکل مسکن مرتفع خواهد شد تا در شروع زندگی مشترک به کوچکترین مشکلی برخورد نکند.


16. فردا زندگی مشترک را باید در آپارتمانی 30 متری گذران کنیم و سوبسیدهای نقدی را در تاقچه بگذاریم.

17. مشترک مورد زندگی در حسرت آپارتمان 30متری مرد!!!!!!! نو ریسپانس تو پیجینگ!!!!

18. زندگی مشترک در آپارتمان 30 متری عشق طرفین را تقویت می کند.

 

از سوی دیگر 9/12 درصد از افراد در  جریان تحقیق  از ته دل ناله و ضجه موره کرده و با زبان واقعیت از دشواری زندگی مشترک گفته اند. این  گروه در زمره افرادی قرار می گیرند که  بیشترین آسیب ها را از سوی زندگی مشترک متوجه آنها شده و در سختی و مضیقه به سر می برند .

30  سال در حسرت زندگی مشترک برای یک آپارتمان

30 روز زندگی مشترک احمقانه است که اپارتمان!خانم شاد عزیز ببخشید اما 5 ماهه که با همسرم بر گشتیم خونه ی پدرم و خدا رو شکر که پدر ما را از کارتن خوابی نجات داده!

بعد از سی سال زندگی مشترک هم عمرا بتونیم یه آپارتمان بخریم!!

جوانهای عزیز با این وضعیت نرخ آپارتمانها تا 30 سال دیگه هم نمی تونید زندگی مشترک را شروع کنید!

 اما جمعی 6 درصدی از پاسخ دهندگان را افرادی تشکیل می دادند که در صف انتظار تشکیل زندگی مشترک به سر می برند و در برزخ نومیدی و خوشبینی همچنان دست و پا می زنند.

30 میلیون پول داری بدی واسه اجاره یه آپارتمان نقلی تا زندگی مشترک رو شروع کنم؟

برای شروع زندگی مشترکمان در یک آپارتمان کوچک حداقل 30 میلیون تومان برای رهن نیازمندیم
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم
با احترام
تازه عروس

 

اما همیشه مثال های نقض عضو جدایی ناپذیر یک تحقیق هستند.

اگر به " زندگی مشترک " امان بدهیم
هنر.. همینکه به اهل و عیال.. نان بدهیم

کجاست وعده " سی" ساله ای که می گفتند
به هر کدام شما .. یک " آپارتمان" بدهیم!!


30: هر ماه 30 روز است.
زندگی مشترک:
در زندگی مشترک شب ها و روزهاعمر تلف می کنیم.
آپارتمان: عاقبت تنها در آپارتمان کوچکمان  می میرم

نتیجه گیری  نهایی را به شما واگذار می کنم.

پی نوشت 1: اگر گاهی در این نوشته زبانم به طنز تلخ اجتماعی !!!!! نزدیک شده قصد توهین به هیچ مسوول یا مخاطبی را نداشتم. آنها که در این همه پرسی شرکت کردند.

پی نوشت 2: مرسی از حضور پرشورتان در این تحقیق.

پی نوشت 3: خراب ، خسته ، بی حوصله و غمگینم....

 

 

 

 

 

 

/ 22 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
¸¸.•¨¯`• 2 همــــراز •¨¯`•.¸¸

سلام پست فوق العاده ای بود خدا قوت خراب,خسته,بی حوصله و غمگین... خدا نکنه اینا باشی,دشمنت اینا باشه امیدوارم زودتر بهتر بشی دعا میکنم

مهسا

منم به روزم زری جونم با یه شعر تازه[ماچ]

رضا

این مثال نقض که به من گفتی ....فحشه؟!!![تعجب]

بهار

سلام زهرا جونم جملات زیبایی بود.هر کسی از ظن خود یارت شده بود. عزیزم چرا غمگین و خسته ای؟!اگه کاری از دستم بر اومد حتما بگو

فرزام

"خراب ، خسته ، بی حوصله و غمگین" ولی هنوز زنده ... هنوز متفکر و هنوز منتقد و هنوز نشکسته. ما هممون همینیم[لبخند]

الهام

هر که آگاهتر رنجش بیشتر... زری برای خودتف خودم و .... ناراحتم.

الهام

زری خیلی سیاه شدی ها! حواست هست؟

پریا کشفی

پست خیلی خیلی جالبی بود اما اصل موضوع رو نگرفتم. اگر موضوع اینه که آپارتمان ۳۰ متری چرا واسه زندگی مشترک ؟ باید بگم بنده خودم یکیش هستم و خیلی خیلی هم خوشم! وقتی اومدم سوید تصور اینکه بتونم تو سوییت ۳۵ متری زندگی کنم هم سخت بود و عجیب و باور نکردنی. زندگیم رو از ۱۸ متری شروع کردم الانم ۳۵ متری ام!!! و این موضوع رو دوست دارم. چرا که نه؟ اینجا کسی تو رو با اندازه خونت نمی سنجه. و اونقدرم خونه گرونه که اگه بخوای به مرکز شهر نزدیک باشی چاره نداری بری جای کوچیک بدی فرهنگ ما همینه که این چیزا توش حل نمیشه من خودم یکی عمرن حاضر بودم برم تو ۳۰ متری که دوستام و قوم و خویش ها پشت سرم صفحه بزارن! خوشبختیم کوفتم میشد!!!! اگرم منظورت این نبوده که کل کامنت من بر فنا!!

بهار

سلام من برگشتم

رضا

تنها کسی که دقیقا فهمید من برای چی همیچین غزلی گفتم خودت بودی.....تفاوت نظرهای آقایون و خانمها در باب این غزل از تجربه سرودنش برایم شیرینتر و لذت بخش تر بود....ممنونم بابت نظرت