دوران رعایت اصول اخلاقی بزرگ به پایان رسیده است...

دوران رعایت اصول اخلاقی بزرگ به پایان رسیده است.

این را آدولف تی یر در سال 1847 نوشت. درست زمانی که رویارویی دو قدرت بزرگ امریکا و شوروی را پیش بینی کرده و آن را اجتناب ناپذیر می دانست.

امروز من این جمله را بارها و بارها می خوانم حتی زمانی که صحبت از کاندیداتوری آقای خاتمی برای انتخابات ریاست جمهوری به میان می آید. یکبار دیگر خاتمی!

سلام اقای خاتمی!

من از سیاست چیزی نمی دانم. سوادم به ارزیابی حضور شما در انتخابات این دوره از ریاست جمهوری نمی رسد. از طرف هیچ کسی هم حرف نمی زنم الا خودم. بله خودم! به عنوان یکی از افرادی که این سرزمین به آنها هم تعلق دارد. دست کم یک نوع تعلق صوری.

من تنها به اندازه سهم خودم از این سرزمین به شما می گویم و خواهش می کنم که اعلام آمادگی تان را برای کاندیداتوری پس بگیرید. تو رو خدا  اتفاقی را که باید بیفتد و بر ای همه ما خوب است به تعویق نیندازید. تو رو خدا بازی نخورید از سیاستمدارانی که نشسته اند و از راه دور برای ایران تصمیم می گیرند. بگذارید یک نفر دیگر بازی بخورد، یک نفر که روزی روزگاری بیشتر مردم دوستش نداشته اند و برایش یک دوم خرداد جادوان را رقم نزده اند. یک نفر که نتوان به او گفت فرهیخته .

آقای خاتمی! دیگر حرفی ندارم. بقیه را خودتان بهتر از من می دانید. به استدلال هایی که طرفداران و حامیان عالم و دانای شما برای کاندیداتوری تان به راه انداخته اند کاری ندارم.آنها عالم اجتماعی هستند و یک شهروند عادی و ساده. کسی که دردهایش هم مثل خودش ساده هستند. من دردهای بزرگی ندارم. درد من این بغض لعنتی است که نمی دانم چرا وقتی اسم شما را می شنوم  می ترکد . درد من این است که روزی ده بار این جمله آدولف تی یر را می خوانم : دوران رعایت اصول اخلاقی بزرگ به پایان رسیده است.

 

/ 31 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شراره

زری جون کامنت قبلی من رو که پاک کردی ..البته نمی دونم چی نوشته بودم که به نظرت باید از دید عموم مخفی می موند!!!! در مورد خاتمی هم همه حرفامونو تو آخرین 16 آذری که اومد دانشگاه تهران بهش زدیم ...حالا خود داند

زهرا باقری شاد

شرر بانو من امروز تمام کامنت ها رو مرور کردم. باور کن همه شون تایید شدن. از تو کامنت تایید نشده ندارم. از تو که چه عرض کنم از هیچ کس ندارم. من حتی ناسزاها را هم تایید می کنم چه برسه به حرفهای تو گلم که واسم عزیزی.

رامین

کمپین دعوت از خاتمی : http://www.mowj.ir منتظر شما هم هستیم

زهرا باقری شاد به رامین

رامین جان شما این نوشته من رو خوب خوندی؟ من اگر می خواستم توی کمپین دعوت از خاتمی شرکت کنم که اینجانمی نوشتم دوران رعایت اصول اخلاقی بزرگ به پایان رسیده است....

مهسا

چقدر باهات احساس نزدیکی میکنم تو تمام این مدت که صحبت کانداداتوری مجدد خاتمی شده همش با خودم فکر میکنم کاش خاتمی نیاد اوضاع انقدر خرابه که خاتمی هم نمیتونه این شرایط رو درست کنه این 4 سال به اندازه ی 10 سال عقب رفتیم کاش خاتمی کاندید نشه[ناراحت]

بهار

راستش من اصلا نفميدم منظور شما چيه خب نيايد چي مي شه

هوتن

سیاست یه بازی خیلی شیرینه، وسوسه کننده تر از ...، اما کثیف و سیاه. هیچ وقت نمیشه تحلیل درستی از مردان سیاست و روابط اونها داشت. یه نامه دیگه به رییس جمهور سابق: http://khorshidk.blogfa.com/post-116.aspx

رامین

کمپین دعوت از خاتمی: http://mowj.ir/ شما هم بیایید

رامین

البته دلیلش رو بعد توضیح میدم فکر کنم یه 200 خطی بشه - ایمیل کردم اطلاع میدم