در شهر من کسی پشت خط نیست...

 0000249540-004.jpg?size=67&uid={d9753519-7654-450c-96b6-37ae852820af}

به شهرمان فکر می کنم و به ضرورت بودنم در این سرزمین پر از دود و ترافیک و بازی های رنگارنگ.

و به این نتیجه می رسم که بودن و نبودنم در این شهر کپک زده این سرزمین پر از مرز و حد و استبداد چه فرقی می کند؟ باشم یا نباشم؟ بمانم یا نمانم؟

به سرزمینی دور بروم و خودم را به همه زیبایی ها و آزادی ها تبعید کنم یا بمانم اینجا هر روز بنویسم. شر و ور بنویسم .

از دردهای پوستی بنویسم و دردهای دوستی را شبها بالا بیاورم در رختخوابی که به اندازه تنهایی های آدم های سرزمین من گود است.

گود است.

 گود است.

تا صبح هی غلت بزنم در خیال اینکه چرا عضو شورای شهرم درباره برخورد پلیس اماکن با شرکت های خصوصی نظری ندارد. هی غلت بزنم و به دخترهای جوان هم سن و سال خودم فکر کنم که روزها آگهی های روزنامه همشهری همین همشهری خودمان را ورق می زنند و منشی می شوند و برایشان هم دیگر فرق چندانی ندارد اینکه منشی با روابط عمومی بالا باشند یا خصوصی بالا؟

هی غلت می زنم و به این فکر می کنم که عضو شورای شهرم از این دختران جوان بی خبر است غصه نمی خورد وقتی رنگ رژ لب آنها برای پلیس اماکن مساله ساز می شود و برای برخورد با آنها آیین نامه درست می کنند.

 به شهرمان فکر می کنم. به بوق ممتد تلفن هایی که امروز روی اعصابم راه رفتند و کسی آن سوی خط نبود تا از او بپرسم که چرا حریم خصوصی در کشور من اینطور نادیده گرفته می شود؟

کسی پشت خط نیست؟

نیست؟

نیست...

/ 31 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهارک

سلام زهرا جان آپ کردم خوشحال میشم نظرت را راجع به این شعر بدانم

مهسا

راستش زری توی فکرش بودم ...... ولی باید سرم یک ذره خلوت‌ بشه ...... پروسه‌ی دادگاه من و اشکان تازه شروع شده و من فکرم هم از این جهت درگیره و هم برای چندتا امتحانی که برای کار جدیدم باید ظرف این یکی دو ماه بدم ....... اینا که تموم شدن خیال دارم آرشیو مشکان رو منتقل کنم به یه وب‌لاگ جدید و اون‌جا از این روی سکه‌ بنویسم ....... وب‌لاگ مشترک من و سامان هم که جای عگشولانه‌هامونه[زبان] ......... حالا به وقتش خبرتون می‌کنم[ماچ]

زهرا باقري شاد

عباس ! ديدن كامنت از تو فقط منو به بغض كردن واداشت. اگه دوباره اومدي اينجا بغضمو ببين.

راضیه

عزيزم يه تغيير كوچولو تو بيت آخر دادم خواستي ببين! اما حرفم همين بود

راضیه

عزيزم يه تغيير كوچولو تو بيت آخر دادم خواستي ببين! اما حرفم همين بود

شاهگل

سلام با بعضی از مطالب ات خیلی موافقم با:وقتي كه در دو راهي غم گير ميكنم يا در جهنم غزلم گير ميكنم....به روزم